Erdoğan : Al birini vur öbürüne

Erdoğan : Al birini vur öbürüne


Toplu açılış töreni için Tekirdağ'a gelen Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ziyarette bulundu.

Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın karşısında bulunan Tekirdağ Valiliği'ne gitti. Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ile basına kapalı bir süre görüşen Erdoğan, ardından toplu açılış törenine geçti.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

- Birileri laf yapar biz iş yaparız dedik çünkü biz kadırgaları karadan yürüten Fatihin torunu olarak dedik ki bizde metroyu denizin altından yürüteceğiz. Bunu başardık ama bitmedi inşallah önümüzdeki yıl Avrasya projesini bitireceğiz. Şuan Yavuz Sultan Köprüsü bu yıl sonunda inşallah bitecek dört gidiş dört geliş inşallah ortasından da metro geçecek. İşte hizmet bu.

- İnşallah şuanda üniversitemizin hastanesi ve bu ay içinde adımı atılacak olan şehir hastanesi Tekirdağ merkez bu iki proje ile 850 yatağa daha kavuşuyor. Farkımız bu biz hizmet için yola çıktı bugüne kadar yaptığımız eserler üzerinde yükselerek geldik. Milli gelirimizi 238 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardık önümüzdeki dönemde 2 trilyon dolara yükseltmek istiyoruz.

Milletimiz onlara orada gayet güzel bir ders verdi

- Türkiye 7 Haziran seçimlerine hazırlanıyor tüm partiler proje ve vaatlerini milletimizle paylaşıyor cumhurbaşkanı olarak ben de takip ediyorum ben bir söz vermiştim anlaşıldığı gibi tarafsız olmayacağım demiştim ve ardından da tarafımı ilan etmiştim ben daima milletimin tarafında olacağım demiştim. Milletimin tarafında bir cumhurbaşkanı olarak tüm gelişmelere bu yaklaşımla, bu değerlendirmeyle şöyle bir bakıyorum. Dikkatimi çeken bazı hususlar var.

- Birincisi, muhalefet partilerinin çoğunun benzer vaatler, benzer projeler ifade etmeleri. Anladığım kadarıyla 10 Ağustos'ta yaptıkları ittifakın etkisinden hala çıkamamışlar. Biliyorsunuz karşıma 14 parti koalisyonuyla çıkmışlardı. Aslında milletimiz onlara orada gayet güzel bir ders verdi.

- Anlaşılan mesajı da alamadılar, dersi de. Şimdi eski Türkiye koalisyonunu kurmaya çalışıyorlar. Eski Türkiye'yi anlatayım hastalandığınızda ne yapıyorlardı şimdi aile doktorunuza gidiyorsunuz? Televizyonda bir anne babayı izledim yavrusuna serumu yanlış taktılar ve o kızımızın kolunu kesmek zorunda kaldılar o zamanın SSK genel müdürü de malum şuan muhalefetin başında.

- Değerli kardeşlerim sağlıkta büyük adımlar attık ve atmaya devam edeceğiz. Gayretle koşarak daha demokrat bir Türkiye'yi ihya etmenin peşindeyiz.

Herhalde oyları 'asgari ücret 5 bin' diyen alacaktır

-Ben partilerin vaatlerinde, projelerinde Türkiye'nin işte tüm bu kazanımlarının üzerine ne koyacaklarını görmek istiyorum. Bakın şimdi asgari ücrette bir açık arttırma başladı. Birisi bakıyorsunuz iktidar hesabı yapmış 'bin' diyor, öbürü 'bin 400' diyor, birisi çıkmış 'bin 500', birisi çıkmış 'bin 800', birisi de diyor ki '5 bin'. Herhalde oyları 'asgari ücret 5 bin' diyen alacaktır.

- Değerli kardeşlerim siyaset dürüstlük ister. Bunlar asgari ücret ne onu bilmiyor bu bir koruma rakamıdır asgari ücreti belirlerken bunun bir de getirisi ve götürüsü var. Asgari ücreti böyle ortaya koyarsanız bunu istihdamda ne getirir ne götürür onu görmek zorundasınız. Ben Anadoluyu dolaşıyor ve açılışlar yapıyorum. Belediye, Valilik ziyaret etmek ve o parti şu parti diye ayırmam. Siirt, Mardin, Diyarbakır, Batman herhalde Kandil'den talimat almışlar önce geleceğiz dediler sonra gelmediler onlar devlet protokolü var ben milletin verdiği desteğe ihanet edemem dedim ve gitmiyorum.

Al birini vur öbürüne

- Terör örgütünün arkasında olduğu parti Diyaneti kapatacağız diyor başka bir şey daha diyor biz burada olduğumuz sürece başkan olamaz diyor. Şahsımla ilgili değil ki biz bir sistemi konuşuyoruz. Cumhurbaşkanı seçilmemizi hazmedemiyorlar. Kaynak nerede diyorlar kaynak Saray diyor Saray oldu bitti her yıl bu parayı nereden bulacaksın biz yatırım yapıyoruz yatırım anlık değil kalıcı. Bunlar şahsa değil bugün Erdoğan var yarın başkası olabilir biz geçiciyiz kalıcı olan sadece Allahtır.

İstismar kelimesinin ne anlama geldiğini öğren

- Şu ifadeyi kullanıyor. Ne diyor, bak bu da çok enteresan. Bizim Kâbe'miz Taksim'dir diyor bir tanesi. Onların Kâbesi Taksim'miş. Şu hale bak. Çok enteresan. Bunları geçmişte CHP söylüyordu. Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter diyordu. Şimdi buda aynısını söylüyor. Al birini vur öbürüne. Çıkmış Kılıçdaroğlu Kayseri'de şunu söylüyor. Ben Kenan Evren gibi Kuranı Kerim'i istismar ediyormuşum. Diyanet işleri başkanlığımız Kürtçe kuran meali yayınladı. Ben de mealini gösterdim. Bunu diyor ki istismar. Ve ben burada diyanet işleri başkanlığımızı övüyorum. Sadece Kürtçe değil her farklı dilde meal yayınlaması aslında diyanetin başarısıdır. Fakat istismar diyor. Sayın Kılıçdaroğlu önce istismar kelimesinin ne anlama geldiğini öğren.

- İstismar yaşamadığınız halde bir şeyi yaşar gibi görünmektir. Ben hamdolsun kuranla büyüdüm, kuranla yaşıyorum. Ama senin ne tür yaşamda olduğunu bilemem. Bugün de bir tane gazete, bu noktadan hareketle, bunu mezhep mensuplarına karşı bir tavır olarak saygısızlık olarak o mealde bir şeyler söylemiş.
Bunların işi gücü bu. Acaba bir yerden ne çıkartabiliriz. Ben şimdi buradan söylüyorum. Biz bu noktada eğer samimiysek dürüstsek gelelim kuran üzerinde böyle bir telaşa girmeye gerek yok Kılıçdaroğlu. Sen de gel sahip çık, saygılı ol. İstismarını yapma, biz yaşarız farkımız bu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu