Tüm partiler bizi taklit ediyor

Tüm partiler bizi taklit ediyor


Kemal Kılıçdaroğlu, tüm siyasi partilerin CHP’nin vaatlerini taklit ettiğini öne sürdü.

Seçim çalışmaları kapsamında Cem Uzan'ı taklit etmesiyle gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iddialarına bir yenisini daha ekledi.

Kılıçdaroğlu, “ Ne diyorlar? Kaynak bulamazsınız. Bu da bildirgemizin başarısının en önemli göstergeleri. Nereye gidersek dikkatle izleniyoruz. Dikkatle dinleniyoruz."

Son iki seçimdir parti içinde yaşanan krizlere , bölünmelere hatta Chp'nin önemli isimleri tarafından kendisine yöneltilen suçlamalara rağmen en huzurlu parti olduklarını açıklayan Kılıçdaroğlu; Eski anlayış, kültür kalmadı. En huzurlu parti CHP. Eskiden derlerdi ki ‘CHP hep eleştirir. Ya arkadaş sen sorunlarını nasıl çözeceksin söyleyemez’ derlerdi. Bugün seçim bildirgemizi bütün siyasal partiler taklit ediyor örnek alıyorlar. Halkın sorunlarını nasıl çözeceklerini bizim bildirgemizden öğreniyorlar. Bu önemli bir aşamadır” dedi.

Kılıçdaroğlu, “CHP ailesi, Türkiye için çalışan, ülke çıkarı için çaba harcayan aile, geçmişte önemli devrimlere imza atmış aile, geleceğe umut yaratmak isteyen aile, hiçbir çocuğun aç gitmemesi için mücadele eden bir aile. CHP’li olmak için uygar olmak gerekir. CHP’li olmak için halkı düşünmek gerekir. CHP’li olmak için bütün çocuklara çağdaş eğitim vermeyi savunmak gerekiyor. Bu kadar zor bir görevi yapıyoruz” diye konuştu.


“GÜN ŞUNU BUNU SUÇLAMA GÜNÜ DEĞİLDİR”

Sürecin CHP’yi iktidara taşıma süreci olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, iktidar partisine verilen 13 yıllık kredinin sonuna gelindiğini savundu. Kılıçdaroğlu; Sorunlar ağır ama sorunları çözecek birikimimiz var. Seçim bildirgesi bunun en tipik örneğidir. Gün projelerimizi halka anlatma günüdür. Gün halka sorunları nasıl çözeceğimizi anlatma günüdür. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için güçlü bir kapasitemiz var, seçim bildirgemizden belli. Dolayısıyla biz çalışırsak, güven verebilirsek Türkiye’de iktidar olabilmek için hiçbir engel yok. Biz sorun oluşturan değil, sorunları çözen bir iktidar olacağız. Bunun için oy istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İMAM HATİP OKULLARINI AÇAN BİZ DEĞİL MİYİZ?”

Seçim bildirgesinin ötesinde farklı propagandalar da yapıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Zaman zaman bize suçlamalar yapılıyor, seçim bildirgesi ötesine geçen propagandalar yapılıyor. CHP imam hatip okullarını kapatacak diye. CHP iktidarında imam hatipler niçin kapatılsın. O okulları açan parti biz değil miyiz? Ben her din adamının iki üç yabancı dil öğrenmesini isterim, sosyoloji, felsefe okumasını, halka güzelliği, sevgiyi anlatmasını isterim. Bizim adımızı kullanarak algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar buna izin vermeyeceğiz. Hiç kimsenin inancıyla uğraşmayacağız. Biz CHP olarak bütün inançların güvencesiyiz. Bir kişi çıkıp özgürce inancımı yerine getiremiyorsa gelip beni bulacak. Hedefimiz neydi, yaşanacak bir Türkiye, bunu elbirliğiyle kuracağız. Bir özelliğimiz daha var. İnsanı en değerli varlık olarak görürüz, kimliği, inancı siyaset konusu yapmayız. Onu en üstte tutarız. Siyasetin amacı zaten budur. Bunu yapabilme kapasitesine sahibiz.”
Vatandaşın boğazına kadar borç batağında olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 500 milyona yakın vatandaşın da mahkum olduğu halde hapse girmek için sıra beklediğini dile getirdi.

“DÖRDÜNCÜ DEVRİME HAZIRLANIYORUZ”

CHP’nin üç büyük devrim inşa etmiş bir parti olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Cumhuriyeti kuran, çok partili sistemi getiren, sosyal demokrasiyi getiren partiyiz biz. Şimdi dördüncü devrime hazırlanıyoruz, özgürlük ve demokrasi.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu