Erdoğan : Terörün beslediği siyasi parti..

Erdoğan : Terörün beslediği siyasi parti..


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen toplu açılış töreninde halka hitap ediyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "CBK" ile saat 12.42'de Siirt'e geldi. Erdoğan'ı Siirt Havalimanı'nda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Vali Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve öteki yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

- Siirt her zaman bize gönlünü açtı. Siirtlilere teşekkür ediyorum. Eniştenize sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. 

Açılışını yaptığımız projelere katkı sağlayan tüm hayır severlerimizi kutluyorum. Orman Su İşleri Bakanlığımız dört ayrı projesini tamamladı. 

İKİ DEFA DÖNÜM NOKTASI OLDU

- Benim siyasi hayatımda Siirt'in ayrı bir yeri var. İki defa dönüm noktası oldu. 17 Aralık 1997 tarihinde bu meydanda okuduğum MEB'in onaylı kitaplarında yer alan şiir için cezaevinde sonuçlanan bir süreçtir. O şiiri hatırlıyor musunuz? Bu şiiri bir daha okuyabilir miyiz? Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görelim. Özgürlük nasılmış bir daha görelim.

O ŞİİRİ YENİDEN OKUDU

Erdoğan, Ziya Gökalp'e ait olan şiir bir kez daha okudu. (Minareler süngümüz, kubeler migfer Camiler kislamiz , müminler asker, Bu ilahi ordu dinimi bekler allah u ekber llah u ekber)

- İpin ucunu 1997 yılında kesmek istediler. Yıllar sonra yine bu şehirden başladı. Cevap vermeye değmez ama Siirtliler Cumhurbaşkanını iyi tanır. Nerede ne konuşacağını bilmiyor. Cumhurbaşkanı Kur'an'ı istismar ediyor diyor. Ben Kur'an'la doğdum, Kur'an'la yaşıyorum. Senin nezdinde Kur'an nerede olduğu malum. Sen ilk önce kendini sorgula. 

'TERÖRÜN BESLEDİĞİ PARTİ' HDP'YE GÖNDERME

-Her türlü yol bunlarda var. Bunlar cami duvarını pisletmeye başladı. Terörün destekçisi parti Diyanet İşleri'ni kapatacağım diyor.Benim Kürt kardeşlerimi istisamar ettiler. Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum. 7 Haziran'da bu oyunu bozun. Çıkmış Taksim bizim Kabe'mizdir diyor. Birileri Kabe onların olsun Çankırı bize yeter diyordu. Şimdi de bunlar Taksim bize yeter diyor. 

- Evet ben tarafım. Milletimin tarafındayım. Burada yalnızca 'Türk bayrağı' dalgalanıyor. 

- 70 yıl önce bu millete Türkçe ezan dayatılıyordu, şimdi de Kürtçe ezan dayatılıyor. 

-  Geçenlerde bir muhtarımızı öldürdüler. Her şey ortada. Hani sen kürttün neden kürt kardeşini öldürüyorsun.

 

AYRINTILAR GELİYOR...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gündem
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Kerkük geriliminde yeni gelişme: Barzani açıklama yapacak!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu