Kılıçdaroğlu: 4 yılda bitireceğim

Kılıçdaroğlu: 4 yılda bitireceğim


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ardahan’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğini açıklayarak vaadlerine bir yenisini daha ekledi.

7 Haziran 2015’te yapılacak olan milletvekili genel seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting için Ardahan’a geldi. Seçimler öncesi bol vaatleriyle gündeme gelen ve bu vaatlerinin kaynağı sorgulanan Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında açılan tazminat davasını ödemek için kaynak bulamamışken 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğini açıklayarak uçuk vaatlerine bir yenisini daha ekledi.

 Kılıçdaroğlu mitingde yaptığı konuşmadaki 'Cem Uzan' vaatlerine devam etti

- Sizin için çalışacağım bu ülkeyi kavgadan uzak tutacağım.

- Bu ülkeye huzuru getireceğim. Bu ülkede hiç kimseyi ama hiç kimseyi inancından dolayı kimliğinden dolayı yaşam tarzından dolayı asla ötekileştirmeyeceğim.

- Bütün insanları kucaklayacağım. 

Seçim sürecinde 'Suriyeli savaş mağdurları'na taktı

Daha önce Suriyelileri geri göndermeyi vaad etmişti. O konuşmasından satır başı : " Hiçbir ülkenin iç işine karışmayacağız. Suriyeli kardeşlerimizi de geri göndereceğiz. 'Kusura bakma' diyeceğiz. Git kendi ülkene. Her insan doğduğu toprakta mutlu olur"

Kılıçdaroğlu, Ardahan mitinginde de suriyeli mağdurlar üzerinden hükümeti eleştirdi.  "Hükümetin 13 yılda izlediği dış politika sonucu 2 milyon Suriyeli için Türkiye’de harcadıkları 55 milyon dolar para harcadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Ardahan’a ne yaptılar. Size sözüm söz CHP iktidarında çıkartacağım kanun temiz siyaset kanunu olacak. Temiz insanlar siyaset yapsın. Siyaset ülkede yoksulluk olmasın diye yapılır. Onla niçin siyaset yapıyorlar ceplerini düşündükleri için. Benim için yandaş yok benim için vatandaş var" dedi.


"EMEKLİLERE RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMINDA 1 MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu, "11 milyon emeklimiz var. 8 milyonunun aylık geliri 1 liranın altındadır. Emeklilere ramazan ve kurban bayramında 1 maaş ikramiye vereceğiz dedik. Suriyeliye kaynak varda emekliye yok mu? Emekliye birer maaş ikramiye vereceğim sözüm sözdür. Bizim emekliye vefa borcumuz var. Emekli yıllarca çalıştı ülkenin kalkınmasın fayda sağladı. Emekli 2 maaş ikramiye alınca ne yapacak. Gidip alışveriş yapacak kim kazanacak esnaf kazanacak bu işin zararı yoktur bu işten hortumcular zarar edecek. Refahı tabana yayacağız. Böylece yoksulluk kalmayacak.

4 yıl yetki istediğini belirten Kılıçdaroğlu, "4 yılda güzel Türkiye göreceksiniz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 500 lira ise 220 lira devlet verecek eğer hiçbir geliri yoksa 720 lira devlet verecek. Aile sigortası gelecek. Her aile de para kadınının hesabına yatacak. Kadın gidip alışveriş yapacak. Sosyal devletin güvencesi altında olacak"

"4 YILDA YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM"
Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Hiç kimse büyük kentlerin sokaklarının trafik lambalarının olduğu yerde dilencilik yapmayacak. 13 yılda yoksulluğu bitiremediler, ben 4 yılda yoksulluğu tarihe gömeceğim. 13 yıl boyunca kendini düşürdüler. Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Bundan sonra gelin beraber olup yeniden yola çıkalım. Sözüm söz bu ülkeye barışı getirtecek olan parti CHP’dir. Kardeşliği getiren, yoksulluğu bitirecek olan parti CHP’dir. Bu ülkede emeklilere bayramlarda 2 maaş ikramiye verecek olan parti CHP’dir. "

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

 • gürkan coşkulu

  05 Mayıs 2015 16:54

  Cevap Ver

  yoksulluğu bitircekmiş pehh sen o parayı kmden alıyosun ki kimin milletinin yoksulluğunu bitiriyorsun

 • hasbelkader

  05 Mayıs 2015 16:24

  Cevap Ver

  Millet uyandı. Önce etrafında bir şeyleri değiştir sonra çık. chp belediyelerini çok iyi biliyoruz.

 • Yunus

  05 Mayıs 2015 05:34

  Cevap Ver

  şişli ssk hastenesindeki kuyrukları unutmadık kemal bey

 • Talha

  04 Mayıs 2015 17:18

  Cevap Ver

  Vaadleri de Aynı Kendi gibi fısss neresinden tutarsan tut elinde kalır

 • Havva Derc

  04 Mayıs 2015 17:17

  Cevap Ver

  Ya bunu halen ciddiye alan kaldı mı ki

 • deniz

  04 Mayıs 2015 17:16

  Cevap Ver

  Bitirir bitirir kendini bitiridiği gibi yoksulluğuda bitirir :)

 • mete

  04 Mayıs 2015 17:16

  Cevap Ver

  Kendi bitmiş nereye bitiriyor :))

 • kevin coule

  04 Mayıs 2015 16:21

  Cevap Ver

  Surda bir ah daha atta.toksdi yiyecegin asikar sex kasetiyle geldiydin neyle giderdin bilmem.at bakalim.mangalda kul koydugun yokk massllah

Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu