Markar Esayan : Tabii ki cemaatin projesi!

Markar Esayan : Tabii ki cemaatin projesi!


AK Parti İstanbul milletvekili adayı Markar Esayan ''Tabii ki cemaatin projesi. Zaten gazetedeki anormallikler 7 Şubat MİT darbesi ile belirginleşmişti." dedi.

AK Parti İstanbul milletvekili adayı Markar Esayan Sabah'a verdiği röportajda:

"Ermeni Cemaati adaylığımı çok olumlu karşıladı. AK Parti İttihatçı olmayan, bu halkı temsil eden tek özgün hareket. CHP'den teklif alsaydım bu benim için bir yıkım olurdu; nerede hata yaptım diye kendimi gözden geçirirdim. Taraf Gülen cemaatinin projesiydi. Ahmet Altan kof kabadayılığı bırakıp gerçekleri anlatsın"dedi.

İşte o röportajdan bir bölüm;

-Neden AK Parti'yi tercih ettiniz? 

AK Parti İttihatçı olmayan, bu halkın içinden çıkmış, bu halkı temsil eden tek özgün hareket. CHP'den teklif alsaydım bu benim için bir yıkım olurdu; nerede hata yaptım diye kendimi gözden geçirirdim. HDP ise beni çok hayal kırıklığına uğrattı. HDP hakkındaki ümidimi ve heyecanımı kaybettim. Bugün halk iradesine karşı kurumsal faşizmi savunanların ittifakı var. Bu noktada AK Parti'den başka demokrat merkez yok. Ben de ona elimden gelen desteği 13 yıldır veriyorum. Yüz yıllık bir kabustan sonra halkın içinden çıkan bu barışçı yürüyüşün değerinde hiçbir azalma yok. 

-AK Parti'de siyaset yapmanızı Ermeni Cemaati nasıl karşıladı? 

Çok yoğun bir seçim çalışması yürütüyoruz. Cemaatin çoğu vakıf, dernek ve kuruluşunu ziyaret ettiğim gibi ev sohbetleri de yapıyoruz. Çok büyük bir destek var. Sentetik bir aday olmadığımın farkındalar. Yeni anayasa sürecinde söz sahibi olmak istiyorlar. Yeni Türkiye'den son derece memnunlar. AK Parti'ye karşı ciddi bir gönül borcu hissediyorlar. Özellikle yaşı otuzun üzerinde olanlardan itibaren AK Parti tek seçenek olarak ortaya çıkıyor. Gençler malum Gezi ile etkilendiler. Ama konuştuğunuzda epey ikna olan çıkıyor. 

-Türkiye sizi Taraf'taki yazılarınızla tanıdı. Taraf'ın bugünkü duruşunu nasıl görüyorsunuz? 

Taraf'ta askeri vesayete dönük bir kavgada yer aldım. O günkü bilgilerimle her zaman aynı tercihte bulunurdum. Ama bu tespit aptal olduğumuz anlamına da gelmiyor. Muhtemelen o gazete en baştan itibaren bir projeydi. Tabii ki cemaatin projesi. Zaten gazetedeki anormallikler 7 Şubat MİT darbesi ile belirginleşmişti. Gittikçe Erdoğan'a açık savaşa dönüştü, çünkü Erdoğan cemaate teslim olmamıştı. Tabii bunu şimdi görebiliyoruz. Bir gün Ahmet Altan kof kabadayılığı bırakıp erkekçe gerçekleri anlatırsa işin aslını öğreniriz. Çünkü hepimiz onun sözlerine güvenip orada her şeyimizi ortaya koymuştuk. Taraf şu anda bir gazete değil. Ama terbiyem ne olduğunu ifade etmeye müsaade etmiyor. 

-Son tahliye operasyonu ile Paralel yapı hala operasyon yapmaya çalışıyor. Sizce bu mücadele nasıl gidiyor? 

Dün Gladyo üzerinden cuntalardı, onun devri doldu ve yerine Gülen'i hazırladılar. Öcalan'ı Türkiye'ye çekerken, Gülen'i de ABD'ye aldılar. Böylelikle iki paralel yapı kontrol altına alınmış oldu. Ancak bu türden bir vesayetin miadı doldu. Enformasyon devrimi ve Doğu'nun ayağa kalkışı ile artık bunlar çalışmıyor. Bizler Başkanlık sistemi ile üç erki de halka emanet edeceğiz, ona seçtirteceğiz. Kurumsal vesayet üreten bu devlet sistemi tarihe gömülecek. Yoksa her şey suya yazılmış olur. Bu seçimler o nedenle bir bağımsızlık seçimidir. Halkımız sandıklara mutlaka gitmeli ve bu sürecin önünü açmalıdır. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gündem
TSK'dan sınır ötesine hava harekatı
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Kuzey Kore'den ABD'ye gözdağı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu