Gülerce: Kaybettiler, 8 Haziran'da kaçacaklar

Gülerce: Kaybettiler, 8 Haziran'da kaçacaklar


Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce “Paralel Yapı’nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar” dedi.

Paralel Yapı 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası tezviratlarına ve hükümeti yıkma çalışmalarına son hız devam ediyor. İki seçimde yaşadığı hezimetin ardından önümüzdeki seçimde kendisine yeni siyasi ittifak arayışlarını sürdürüyor. Yenişafak Yazarı Nil Gülsüm, geçen hafta Dumanlı'nın Gülten Kışanak ile buluşması ve tahliye krizi ile bir kez daha gündeme gelen Paralel Yapıya ilişkin sorularını bu yapıyı en iyi tanıyan isimlerden Hüseyin Gülerce'ye yöneltti. Gülerce'nin cevaplarından çarpıcı olanları ise şöyle;

Gülen işin bu noktaya varacağını bilseydi takıyyeye devam mı ederdi? 

Buradan sizin aracılığınızla sayın Gülen'e bir mesaj iletmek istiyorum: “Sayın Gülen, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı doğru okuyamadınız, kaybettiniz” mesajım bu. Gülen'in bütün hatası, Sayın Erdoğan'ı okuyamamak oldu.

DUMANLI GÜLEN'DEN HABERSİZ GÖRÜŞEMEZ

Ekrem Dumanlı'nın Gültan Kışanak ile yaptığı bir görüşme basına yansıdı. Yorumunuz ne olur?

Ben eğer bu yapıyı tanıyorsam, kesinlikle Gülen'in talimatıyla, her partiden üst düzeydeki kişilerle birebir görüşmeler yapıyorlardır. Gülen'den habersiz Ekrem Dumanlı üst düzey kişilerle hiçbir görüşme yapamaz. Ancak onun talimatı ve yönlendirmesiyle yapar görüşmelerini ve ne söyleyeceğini de önceden kendisine söylerler.

TASI TARAĞI TOPLAYACAKLAR

Gülen'i çok uzun yıllardır ve yakından tanıyorsunuz. Sizce Gülen'in şu anki hissiyatı nasıldır? 

Ben bugüne kadar hiç yıkılmadığı kadar yıkıldığını düşünüyorum. Sebebine gelince Fethullah Gülen mağlubiyeti hazmedip taşıyabilecek bir insan değil. Şimdiye dek hiç mağlup olmadı. Şimdi üst üste mağlubiyetler yaşıyor. Son iki hakimin hamlesindeki mağlubiyet de ona en az 25 Aralık mağlubiyeti kadar ağır gelmiştir. Bence Paralel Yapı'nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar.

Darbe sonrası kabine belliydi

17/25 Aralık darbe girişimi başarılı olsaydı sonrası için ne planlıyorlardı?

AK Parti içinden bir kabine düşündüler. Ve o kabinenin başbakanı da, bakanları da belliydi.

Kimdi belirledikleri başbakan? 

Ben onu söyleyemem. Kimi düşündüklerini biliyorum ama söyleyemem. Telaffuz ettikleri isimlerin bundan haberi bile yoktu ama onlar bazı isimleri düşünüyordu. Hatta zikrettikleri isimler daha sonra Erdoğan'a karşı bir tavır sergilemedikleri gibi Paralel Yapı ile mücadelede çok etkin oldular. Ama bunlar Erdoğan'ın gidişine kesin gözüyle baktıkları için bu isimleri ikna edeceklerini düşünüyorlardı. 25 Aralık, 'Erdoğan gitsin, AK Parti kalsın' planının düğmeye basıldığı gündür.

Kaynak : Yenişafak

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 • Halit

  04 Mayıs 2015 17:24

  Cevap Ver

  bencede yargılanmalı sen kalk REİS'e onca sataş akıl ver dil uzat sonra kalk şimdi paralel hata yaptı de tamam insan pişman olabilir ama bu yapının genlerinde öyle kolay kolay dönmek yok boşuna mı bunlara haşhaşi dedi REİS !

 • Nida

  04 Mayıs 2015 17:21

  Cevap Ver

  yok ben bunun da sözüne inanmam bu gülencilere 40 düşünüp bir yaklaşacaksın o kadar yani

 • Bahri

  04 Mayıs 2015 17:20

  Cevap Ver

  Valla ne bilim bu adam bana hiç güven telkin etmiyor sonuçta buda bir zaman o yapının en önde gelenlerindendi şimdi taraf değişmesi hiç akıl işi değil sanki bir truva atıymış gibi geliyor bana

 • mazlum baba

  04 Mayıs 2015 13:36

  Cevap Ver

  Hüseyin gülercede yargilanmalib.Onun da vebali var.

Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu