Erdoğan : Artık kimse eski Türkiye'ye döndüremez!

Erdoğan : Artık kimse eski Türkiye'ye döndüremez!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara otobüs ve minibüsçü esnafına konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Günün 24 saati faal olan bir mesleğin mensubusunuz. Ülkenin başkenti olması sebebiyle 80 vilayetten ve yurtdışından gelenlerin olduğu bir şehirde iş yapmak kolay değildir. Direksiyon sallamak zordur. 
- Ankara'yı ve Türkiye'yi anlamak isteyenler size sormalı. Yaptığınız iş sizi insan sarrafı yaptı. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini sizden daha iyi bilen olamaz. Oturdukları yerden konuşanlar sizden daha iyi bilemez. 

- Hayatında dalçık bilmeyen belediyeler bilirim ben, kavşak düzenlemesi bilmeyen belediyeler bilirim ben. Olaylara hep ideolojik olarak bakmıştır. Hizmet olarak bakmamıştır. Sizi tanımayan Türkiye'yi tanıyamaz. Sizi dinlemeyen bu milleti dinlememiştir. Sizi sevmeyen bu milleti sevmiş olamaz.

ŞOFÖR ESNAFIMIZA HAKARET EDEN...

- Kültürümüze, ahlakımıza özen gösteriyorsunuz. Bizim kültürümüzde şoför adam gibi adamdır. Ağır adamdır. Özeniyle, ahlakıyla tüm insanlara örneksiniz. İçinizde böyle olmayanlar varsa onlara ilk olarak adam edecekler yine sizlersiniz. Bir Özgecan kızımızın başına gelen bir olay vardı. Bu münferit bir olaydır biliyorum. Bu konudan dolayı şoför esnafımıza yöneltilen eleştirileri haksız buluyorum. Şoför esnafına olarak da çürük elmaları içinizden ayırmalısınız.  Bazı yazarlar çıktı hararet etti. Şoför esnafımıza hakaret eden bu zihniyeti kınıyorum. 

KİME VERECEKSENİZ VERİN AMA 400'Ü VERİN

- CHP çıkmış İmam Hatipleri kapatacağım diyor. Bu bir dayatma örneğidir. Siz o okulları nasıl kapatırsınız? İmam Hatiplerin orta kısmı açılınca öğrenci sayısı 1 milyona yükseldi. 8 yılda 9 hükümetin kurulduğu bir ülkede istikrar olabilir mi? Böyle bir ülkeye kim yatırım yapar? Koalisyon hükümetlerinde hep ülke geriye gitmiştir. Tek başına iktidarlarda ülke hep yükselmiştir. Terörün arttığı yıllarda hep koalisyon hükümetleridir. Halkımızın geleceğe güvenle bakabilmesi için istikrar şart. Gelin Türkiye'nin istikrar gidişini kalıcı hale getirelim. Her partiye eşit mesafedeyim. Kime verecekseniz verin ama 400'ü verin. Yeni Türkiye'nin inşası için yeni anayasa şart. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu