Gülen Örgütü'nü Bitiren Yazı

Gülen Örgütü'nü Bitiren Yazı


Sosyal Medyada tarzı ve etkileşimi ile dikkatleri üzerine çeken Seyyar Kapakçı'dan dikkate değer bir yazı.

Gülen örgütünün mensupları dini terimleri (hâşâ) bozuk para gibi kullanıyor. Birileri kuyruğunu kıstırıp yurt dışına kaçınca "hicret etti" diyorlar. Hapse girenler için "medrese-i Yusufiye’ye girdi" diyorlar.

Mesela en çok kullandıkları terimlerden biri de Kur'an-ı Kerim’de geçen "AKLETMEZ MİSİNİZ" ayetini kendilerine muhalif olan herkese yöneltip, dinin emir ve yasaklarını kendi nefislerine göre yorumlamaktan zerre kadar çekinmiyorlar.

Evet, gerçekten de "akletmiyor" mu acaba insanlar?

Şimdi sıralayalım. Bakalım kim akletmiyormuş!

Gülen hareketine gönül veren insanlara soralım:

80 darbesinde cuntaya “Hızır gibi yetiştiniz!” diyen siz değil misiniz?

Yıllarca başörtüsü zulmü gören insanlar için sokağa inmeyen ama kendi menfaatiniz söz konusu olunca, sokağa çıkmakta bir beis görmeyen, siz değil misiniz?

28 Şubat'ta Erbakan için "Beceremediniz, Artık Bırakın" diyen siz değil misiniz?

Mecliste “Şu Hanıma Haddini Bildirin” diyenlere şefaat etmek isteyen siz değil misiniz?

“Gerekirse Hâkim Kiralayın” talimatı (fetvası) veren siz değil misiniz?

Faizle çalışan banka açan siz değil misiniz?

Devletin çeşitli kademelerine sızmak için “Başınızı açın, Gerekirse İçki Bile İçin” türü vahim fetvalar veren siz değil misiniz?

Bediüzzaman'ın "Sadeleştirilmesin" vasiyeti olmasına rağmen Risale-i Nur’ları sadeleştiren siz değil misiniz?

Nur Cemaati’yle bir bağınız olmadığı halde, Nur Cemaati’nin bir kolu gibi görünüp saçma-sapan fetvalar vererek Hakiki Nurcu’ları da itibarsızlaştırmaya çalışan siz değil misiniz?

Yıllardır ABD’de CIA tarafından korunan saray gibi bir villada yaşayan ve şimdiye kadar “A.B.D.’de neden ikamet ettiğine”  haklı bir gerekçe sunamayan siz değil misiniz?

ABD vatandaşlığına geçen siz değil misiniz?

Vatikan’ın “Dinlerarası Diyalog Projesi” kapsamında Ezandan ve Kelime-i Tevhid’ten Allah Rasulü’nü çıkaran siz değil misiniz?

Kendi cemaati dışında hiçbir cemaate hayat hakkı tanımayan, bazılarına çeşitli kumpaslar kuran siz değil misiniz?

“Tahşiye” ve “Selam” adı altında hayali örgütler üretip kendinize muhalif gördüğünüz herkesi tutuklayan siz değil misiniz?

Devletin önemli bürokratlarının hatta en yakın dostlarınızın konuşmalarını teknolojik böceklerle dinleyip kaydeden ve şantaj yapan siz değil misiniz?

Dizilerinizde işadamlarına, bürokratlara, siyasetçilere psikolojik baskı yapan, onları kötü karakterli kişiler rolüne layık görüp izleyicilere tanıtan siz değil misiniz?

Derin devletin temizlenmesi esnasında, sırf “cemaatinizi eleştirdi” diye masum insanları da Ergenekon üyesi olmakla suçlayıp, hapse atan siz değil misiniz?

“Peygamberimiz Türkçe Olimpiyatlarına Teşrif Etti” diyerek adı bile Gavurca olan genç kız ve erkeklerin el ele, kol kola dans ettiği bir mekana geldiği zırvalarına inanan ve insanları aldatan siz değil misiniz?

“Biz Hizmet Hareketiyiz” diye böbürlenen ama hiçbir hizmeti ücretsiz yapmayan siz değil misiniz?

“Biz Dini Bir Cemaat Değil, ‘Camia’yız” diyen ama dini kullanarak himmet paralarını insanlardan toplayan siz değil misiniz?

ÖSS, Polis Akademisi, Askeri Liseler ve KPSS gibi çocukların, gençlerin hayatlarının dönüm noktası gibi sınavların sorularını kendi yurtlarınızda, öğrencilerinize dağıtarak, pek çok insanın hayatını karartan siz değil misiniz?

Mavi Marmara saldırısı olunca ülkenizi savunmak yerine İsrail’i otorite kabul eden ve “Otoriteden İzin Alınmalıydı” diyen siz değil misiniz?

Filistinlilere “TERÖRİST” diyen siz değil misiniz?

Mısır'da, Mursi'yi kanlı bir darbeyle deviren İsrail'in kuklası: Sisi'ye tebrik telefonu açan siz değil misiniz?

Zor durumdaki Müslüman ülkelere adeta can suyu olan, Mavi Marmara saldırından bu yana İsrail'in hedefindeki İHH'yı El-Kaide ile ilişkilendirmeye çalışan siz değil misiniz?

Müslümanların kanı oluk oluk aksa da, derileri yüzülse de, küresel güçlere bir tek kelime söyleyemeyen, her zaman zalim de olsa güçlünün yanında olan siz değil misiniz?

7 Şubat’ta “İsrail istemiyor” diye, bu ülkenin yiğit bir evladı olan Hakan Fidan’ı tutuklamaya kalkışan siz değil misiniz?

Ülkem insanlarının iş yerlerinde kırılmadık cam çerçeve bırakılmadığı Gezi Olayları’nda körler sağırları oynayarak hükümeti yalnız bırakıp sinsi bir yılan gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın düşmesini bekleyen siz değil misiniz?

3. köprü, 3. havalimanı ve Kanal İstanbul gibi devasa projelerin sekteye uğraması için türlü türlü girişimlerde bulunan siz değil misiniz?

Dershane düzenlemesi yapılırken düzenleme istediğiniz gibi olmadı diye, ülkede kargaşa çıkaran siz değil misiniz?

Ak Partili seçmenlerin oylarıyla seçilmiş tuzluk vekilleri istifa ettiren siz değil misiniz?

CIA’den aldığı emir ile Erdoğansız bir AK Parti planı için her türlü pisliği yapan, mahremlere giren, namuslu ve şerefli insanları lekelemeye çalışan siz değil misiniz?

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı iktidarına 17-25 Aralık’ta yolsuzluk kılıfı adı altında darbe yapmaya kalkışan siz değil misiniz?

Erdoğan, Malezya'ya kaçacak diyen siz değil misiniz?

19 Ocak’ta Türkmenlere yardım götüren MİT tırlarını “İçinde Silah Var” iftirasıyla durduran, durdurmakla kalmayıp Türkiye’yi kendi kanallarınızda ve gazetelerinizde “Teröre Destek Veren Ülke” algısını yaymaya çalışacak kadar gözü dönen siz değil misiniz?

Sizin emrinizle hareket eden kumpasçı polisler için “O Polislerin Binde Birini Tanımam” diyen siz değil misiniz?

Devasa bir malikânede kalan ama fukara edebiyatı yapan siz değil misiniz?

Peygamber Efendimiz’i çıkarlarınıza alet ederek dizilerinizde kamyonete bindiren siz değil misiniz?

“AK Parti Döneminde On Kat Büyüdük” diyen, sonra ihanet eden siz değil misiniz?

Uluslararası arenada ülkeyi zor durumda bırakmak için Siyonist basına röportajlar veren siz değil misiniz?

Terörü tekrar azdırmak için Kandille irtibat kuran 6-7 Ekim olaylarının ülkenin tamamına yayılması için yoğun bir şekilde çalışan siz değil misiniz?

Elinde taş ve molotofla polise saldırırken gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ölen Berkin Elvan'a taziye mesajı yayınlayan ama hiçbir suçu yokken kurban eti dağıtırken katledilen Yasin Börü için lâl olan siz değil misiniz?

“İncinsen de İncitme” teranesini dilinden düşürmeyen ama size muhalif olan herkesin mahremine giren, ağız dolusu küfürler eden, ülkenin başındaki liderlere “Yezit” diyecek kadar çukurlaşan siz değil misiniz?

Dünyanın pek çok yerinde, zulüm gören Müslümanlara zulmedenlere beddua etmeyen ama dünyadaki Müslüman ülkeler arasında zalimlere karşı en çok sesi çıkan kendi ülkesine, yöneticilerine en ağır bedduaları eden, siz değil misiniz?

AK Parti’yi seçimlerde devirmek için, kurulduğundan bu yana dindarlara dünyayı dar eden, CHP gibi tescilli din düşmanlarıyla ittifak kuran değil misiniz?

"Cebrail Parti Kursa Oy Vermem" diyen ama CHP için kapı kapı dolaşarak oy dilenen ablalar abiler siz değil misiniz?

Charlie Hebdo’nun İslam’a karşı yaptığı tiksinç karikatürleri savunan siz değil misiniz?

Sırf Türkiye’yi iki satır yazıyla kötületmek için yığınla Himmet parasını Siyonist yazarlara ve Siyonist lobilere dağıtan siz değil misiniz?

Ekonomiyi çökertmek ve yabancı yatırımcıyı engellemek için her türlü yalan yanlış bilgiyi yayan siz değil misiniz?

Savcı Mehmet Kiraz'ın katledilmesine sebep olan DHKP-C’nin adliye baskınına, sosyal medyada en büyük desteği veren siz değil misiniz?

Sözde Ermeni soykırımının kabul edilmesi için Ermeni Diasporası’ndan daha fazla gayret gösteren siz değil misiniz?

Pensilvanya'daki şahsın talimatı doğrultusunda kendi adamlarınızı hapisten çıkarmak için saçma sapan yöntemlerle koca bir ülkenin hukuk sistemini ayaklar altına alan siz değil misiniz?

Dışarıdaki sahipleriniz dışında ihanet etmediğiniz kim kaldı?

Yukarıda yazılanlar Ağrı dağı kadar gerçek. Bunlar kamuoyuna yansıyan herkesin bildiği konular. Kim bilir kamuoyuna yansımayan daha neler var neler…

Gülen Örgütü’ne gönül verenler şunun farkında olmalı:

"AKLETMEZ MİSİNİZ" ayeti sadece onlardan olmayanlar için inmedi.

Kendileri için de indi! Hadi bakalım Akletmeyin!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

 • zamansız

  31 Mayıs 2015 00:04

  Cevap Ver

  15 nisan 2015 gazetenizde tek çare hdp diyen siz değil misiniz ?

 • Ayşe Akçay

  06 Mayıs 2015 16:23

  Cevap Ver

  Yoruma ne hacet her şey son derece açık ve net bütün acılığıyla milletin gözü õnünde cereyan etti.Ne inkarı mümkün ne de tevili.

 • Mustafa

  04 Mayıs 2015 17:22

  Cevap Ver

  Korkut kardeş senin kaset izlemekten beynin yorulmuş bi dinlen Bidaha oku sen

 • kerkuk balasi

  03 Mayıs 2015 13:42

  Cevap Ver

  Allah bunların müstahakatini versin bu Necip millete bir daha bu gibi hiyanet şebekesin gostermesin

 • İbrahim

  03 Mayıs 2015 09:40

  Cevap Ver

  Hala Akletmezmisiniz...?

 • Nihat AYDINOĞLU

  03 Mayıs 2015 04:36

  Cevap Ver

  F.GÜLEN'i siyasete müdahele ABD.Mossad emrine gişrmeden evvel bende her daim destekledim.hatta takdirde ediyordum.Keşke o haliylen kalsa idi.ama maalesef kendisinin bir ABD.projesi olduğu Devlet içine Kilit yerlere yerleştirdiği adamları ile MİLLİ HÜKÜMETİ DEVİRMEYE kalkınca o ÇİRKİN SURATI apaçık ortaya çıktı.ve Benim gibi düşünen insanlar adeta TİKSİNDİ İĞRENDİ.Ben halen ona hizmet etmek zorunda kalanlara acvıyorum.Çünkü onlarda iğreniyor tiksinmiyor.ama Gelirini oradan temin ettiği için istemesede hala ona hizmete mecbur kalıyorlar.Bunlara bir ara formül bulunmalı.O insanlarda bu azaptan bu YALANDAN kurtulmalı.

 • rfk

  03 Mayıs 2015 02:08

  Cevap Ver

  Güzel sallamissin aferin...

 • acer, turgut

  03 Mayıs 2015 00:41

  Cevap Ver

  Bu beyinleri haşlanmış Siyonizme hizmeti Hakka hizmet sanan ahmaklara davul zurna çalsan nafile,Allah dilemedikçe.F.G bitmiştir boş bir görüntüsü kalan buzlanmış resimden ibaret şarlatanı etrafındaki ilk çemberi oluşturan ajanların icadı kerametlerle aşagıya dogru halkaların çözülmesini önlemek için son çırpınışları.ABD, israil ve ingiliz F.G'nin Türkiye'de kurumlardaki elemanları temizlendiginde görecegiz neresine ne takacaklar

 • hakan takici

  02 Mayıs 2015 23:44

  Cevap Ver

  okudum o kadar guzel yazmssinki zaten boyle bisiyi ancak eksik biri yazardi seni tebrik ederim eksik kardes bu arada ALLAH hidayet versin)

 • serdarr

  02 Mayıs 2015 07:22

  Cevap Ver

  Kardesim ogleguzel yazmissinki seni tebrik ediyorum okuyan arkadaşlarından paylaşmasını rica ediyorum gizli papazın oyununu herkes öğrensin saygilar

Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu