Bülent Arınç helallik istedi!

Bülent Arınç helallik istedi!


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Paralel yapının tahliye girişimini değerlendirdi.

Bakanlar Kurulu toplantısı dün Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'nda Çankaya Köşkü'nde toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda yaklaşan seçimler, ekonomik gelişmeler ve gündem maddelere değerlendirildi. Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, üç saatlik toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Paralel yapının korsan tahliye girişimi ve KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın sözlerini değerlendiren Arınç satır başlarıyla şunları söyledi:

AKLA ZARAR BİR İŞ

Yetki gaspı; yani Sulh Ceza Hakimlerinin yetkisinde bulunan bir kararı, tamamen yetkisiz sayılan Asliye Ceza Mahkemesi hakimi vermişse bu, yok hükmünde verilen bir karar demektir. Burada takip edilen yolun ne kadar dolambaçlı olduğu adeta bir kumpasa dönüştüğü de görülebiliyor. Bu belki yargı tarihinde ilk defa görülmektedir. Akla zarar bir iş. Olmaması lazım. Gözü karalığın bu kadarına pes denir.

UTANÇ VERİCİ

Bunları yargıç kılıklı insanların yapması hakikaten yargıya duyulan güvenin gittikçe dip yaptığı ülkemizde örnek bir olay olarak anlatılsa da yeri vardır. Böyle bir olayın yargı iççerisinde yaşanmış olması utanç vericidir. Bundan dolayı Türk yargısı süratle kendisini yenilemeli, bu yıpratılmaya karşı koyabilmelidir.

BİR KARDEŞLİK İLİŞKİSİ

KKTC halkı kendi iradesiyle Mustafa Akıncı'yı seçmişdir. KKTC'ye hiç bir telkinde bulunmadık, biz onların iç işlerine hiç karışmadık. Kıbrıs seçmeni en iyisini kendisi bilir. Yavru vatan ifadesi analık-çocukluk meselesi değil, bir kardeşlik ilişkisidir, aramızda olan bağdan dolayı gelen bir durumdur. Sayın Akıncı'nın bundan gocunmaması gerekir. Akıncı'nın açıklamalarına saygı duymamız gerekir. Akıncı yeni bir ölçüt getiriyorsa saygı duymak gerekir. Yavru vatan sözcüğünü kimsenin yadsımaması gerekir.

HELALLİK İSTEDİ

Acil bir durum olmaması halinde Bakanlar Kurulu'nun seçime kadar toplanmayacağını bildiren Arınç, Başbakanlık muhabirlerine veda etti. Arınç, “4.5 yıldır hükümet sözcüsüyüm. Bu görevimi layıkıyla, eksiğimle, hatalarımla, fazlasıyla yapmaya çalıştım. Başbakanlık muhabiri dediğimiz siz değerli arkadaşlarımıza hem helallik istiyorum hem de size görevlerinizde üstün başarılar diliyorum ve Allahaısmarladık diyorum” ifadesini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu