Gül: AK Parti'nin esas kurucusu benim

Gül: AK Parti'nin esas kurucusu benim


Abdullah Gül, AK Parti'nin esas kurucusunun kendisi olduğunu ve onların başarılı olmasını istemekten başka bir arzusu olmadığını söyledi.

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "AK Parti'nin esas kurucusu benim. AK Parti'nin hem ilk çıkardığı başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka bir makam yok, ne yapalım ki. Arkadaşlarımız da şimdi devraldılar. Onların başarılı olmasını istemekten başka bir arzum yok" dedi.
Katar'da yayınlanan eş-Şark gazetesine konuşan Gül, "Enerjinin sadece siyasette harcanmadığını, enerjisini başka hizmetlerde de harcayabileceğini" belirterek "Şimdilik böyle düşündüğünü" söyledi.
Gül, kendisinin yeni dönemde Türkiye-Katar ilişkilerini başlatan kişi olduğunu belirterek, "2002 yılında başbakan olduğum dönemde, ondan sonra da hem Dışişleri Bakanı olduğum hem de Cumhurbaşkanı olduğum dönemde en ileri noktaya geldi. Bunu her iki ülkenin vatandaşları da büyük bir mutlulukla karşılıyor. Baba Emir ile bizim başlattığımız ilişkiler şimdi yeni Emir Temim ile ve Türkiye'deki Hükümet, Cumhurbaşkanı, hep beraber çok güçlü, bir ileri bir safhaya taşınıyor. Hep adım, adım ileri gidiyor" diye konuştu.
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ...
  
Gül, "7 Haziran genel seçimleriyle ilgili, istikrarın önemli olduğunu  halkın bu önemi her zaman gördüğünü" belirterek, "Kanaatinin istikrarın devam  edeceği yönünde" olduğunu söyledi. 

YENİ PARTİ KURACAK MISINIZ?
 
Kendisine "Yeni bir parti kurma düşüncesi olup olmadığı" sorulan Gül,  şunları kaydetti: "AK Parti'nin esas kurucusu benim. Ak Parti'nin hem ilk çıkardığı  başbakan benim, ilk cumhurbaşkanı da benim. Cumhurbaşkanlığından sonra da başka  bir makam yok, ne yapalım ki. Arkadaşlarımız da şimdi devraldılar. Onların  başarılı olmasını istemekten başka bir Arzum yok. Enerji sadece siyasette  harcanmıyor. Enerji başka türlü de, hizmetlerle değerlendirilebiliyor. Şimdilik  böyle düşünüyoruz." 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu