'İrade-i milliyeyi biz temsil ediyoruz'

'İrade-i milliyeyi biz temsil ediyoruz'

  • 25 Nisan 2015 17:51


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 7 Haziran seçim kampanyası kapsamında Sivas kent meydanında gerçekleştirilen mitingine, "Sivas'ın yiğidolarına selam olsun" diyerek başladı.

Sivas'ın tarihi önemine değinen Başbakan Davutoğlu, Sivas Kongresi'ni gerçekleştirenlere selamlarını iletti. Davutoğlu, "Yiğit Sivaslıların temsilcisi" dediği merhum Muhsin Yazıcıoğlu'na ve annesi Fidan Yazıcıoğlu'na da rahmet diledi.

Davutoğlu, "Nasıl Kuvayı Milliye Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolu açıp, istiklalimizi kurtarmışsa, 2002'de iktidara gelen AK Parti kadroları da ekonomik anlamda bağımsızlığını kaybetmiş, savunma sanayi anlamında namerde muhtaç olmuş bir Türkiye'den yeni Türkiye'yi inşa etmek için yola çıktı" dedi. 

Davutoğlu, 7 Haziran Genel Seçimlerini hatırlatarak, "Bazı siyasi parti liderleri Doğu'ya, Güneydoğu'ya gidemeyecekler, gitmeyecekler. Çünkü orada tabanları yok, hitap edemeyecekler. Bazı siyasi parti liderleri, İç Anadolu'da böyle bir toplantıyı yapacak güce zaten sahip değiller. Bazıları Karadeniz'e, batıya gidemeyecekler. Türkiye'nin her köşesine gidebilecek tek parti, AK Parti'dir" dedi.

"Tuzak kurmaya kalktılar" 

Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Hepsi bir araya geldiler. Dün, Çanakkale'de biz barış zirvesi yaparken onlar belli başkentlerde Türkiye aleyhine kumpas kurup büyük tuzaklar kurmaya kalktılar ama milleti bilmiyorlar. Sivas Kongresi toplanırken de tuzak kurmuşlardı.

Biz milli iradeyi temsil ediyoruz. İrade-i milliyeyi biz temsil ediyoruz. Milli iradenin karşısına kim çıkarsa, ister darbeci, ister vesayetçi, ister paralelci; AK Parti kadroları kaya gibi karşılarında duracaktır.

Şimdi, bu Demirtaş, o da ayrı bir çete. HDP, şiddet çetesi, terör çetesi. Bir taraftan Ağrı'da teröristleri indirecekler ve vatandaşlarımıza baskı yapacaklar, diğer taraftan İstanbul'da, Sivas'ta Alevi kardeşlerimize, Kürt kardeşlerimize sahip çıkacaklar, özgürlükler diyecekler, halklar diyecekler. Ey Demirtaş, halklar, evet Anadolu'da birçok topluluk yaşıyor ama halklar değil bir tek millet var.

Diyor ki 'İktidara gelirsek Diyanet'i kapatacağız'. Bir, iktidara gelemezsin. İki, barajı zaten geçemezsin. Üç, bu millet sana veya herhangi bir güce de Diyanet'i kapattırmaz. Diyanet'i de bu milletin manevi değerlerini de koruyacağız.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu