Bu karar hukuken geçerli değildir

Bu karar hukuken geçerli değildir

  • 26 Nisan 2015 08:43


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin "paralel yapı" soruşturmaları kapsamında usulüz ve yasaya aykırı bir şekilde verdiği tahliye kararına ilişkin, "Hukuken hiçbir izahı olmadığı halde serbest bırakma kararı veriyor bazı mahkemelerimiz. Bu süreçleri de bu ülke, bu millet atlatacak" dedi.

Müezzinoğlu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (BESOB) ziyaretinde yaptığı konuşmada, esnafın yanında olmak, onların dinamiklerini yarınlara daha güçlü taşımak için çalışacaklarını söyledi.

Sıkıntıları paylaşarak gelecekle ilgili hedeflere ulaşmak için çözümler üreteceklerini belirten Müezzinoğlu, "Ülkenin siyasi istikrarının 7 Haziran'dan sonra da devam etmesi, siyasi istikrarın ekonomik istikrar olarak hem esnafa hem de tüm insanlara hizmet olarak dönmesini temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

Müezzinoğlu, özellikle küçük esnafın önemli sorunları olduğunu dile getirdi.

Bu sorunları çözmek için önceki dönemde olabildiğince dinamik bir şekilde gayret sarf ettiklerini vurgulayan Müezzinoğlu, "Küresel sermayenin gücü zaman zaman onları zorladı, sıkıntıya soktu. Gerek yasal düzenlemeler gerekse verdiğimiz desteklerle onları olabildiğince güçlü tutmaya, onların birlik ve beraberlik içinde yarınlara daha güçlü yürümesine destek olduk. Bundan sonra da esnaf ve sanatkarımızla bir arada olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

- "Hukuk ucubelerini bu ülke, bu millet yaşadı"

Bir gazetecinin sorusu üzerine, İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin, İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin "paralel yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan şüpheliler hakkında verdiği tahliye kararının usul ve yasaya aykırı olduğu gerekçesiyle "yok hükmünde" olduğuna ve bu nedenle şüphelilerin tutukluluk hallerinin devamına karar vermesini değerlendiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki ülkemizde son 50-60 yıldır bu anlamda sorunlar yaşıyoruz. Öncelikle milli iradeye yapılan darbeler sorununu yaşadık, 60 darbesini, 70 müdahalesini, 80 müdahalesini, 28 Şubat'ı yaşadık. AK Parti döneminde 27 Nisan bildirisini, iki kişiden birinin oyunu almış bir siyasi partinin kapatılma davasını, 411 milletvekilinin başörtüsüyle ilgili yaptığı düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götüren CHP ve bunu iptal eden Anayasa Mahkemesi, '367 olmadan TBMM toplanamaz ve cumhurbaşkanı seçimine geçemez' diyen hukuk ucubelerini bu ülke, bu millet yaşadı. İstiyoruz ki önce milli irade, sandığın iradesi ve demokrasi otursun. Ondan sonra da hukuk sistemi sağlıkla otursun. Ne yazık ki bu ülkede milletin iradesine zaman zaman tanklarla, sermayeyle darbe yapıldı. Zaman zaman da hukuk sistemiyle darbe yapılmak isteniyor. Bu süreç de bunlardan biri. Hukuken hiçbir izahı olmadığı halde serbest bırakma kararı veriyor bazı mahkemelerimiz. Bu süreçleri de bu ülke, bu millet atlatacak. Millete yanlış yapan bedelini ödeyecek. Milletle beraber yürüyen de ödülünü milletten alacak."

Ziyarette, AK Parti Bursa milletvekilleri ve milletvekili adayları hazır bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu