CHP'li seçmen bile inanmıyor

CHP'li seçmen bile inanmıyor


ORC anketine göre CHP'li seçmenlerin yüzde 80'i Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 35'lik hedefine ulaşmayacağına inanıyor.

ORC seçime sayılı günler kala yeni anket sonuçlarını yayınladı. ORC'nin anketinde CHP'li seçmenlere Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı yüzde 35 oy hedefine ulaşacağına inanıp inanmadıkları soruldu. Buna göre CHP'li seçmenlerin yüzde 80'i bu hedefe ulaşılamayacağına inanıyor.

YÜZDE 82 İNANMIYOR
Ankette CHP'li seçmenlerin 17,2'si CHP'nin yüzde 35 hedefine ulaşacağına inandıklarını söylerken yüzde 82,8'lik bir kesim bu hedefe ulaşamayacağı yanıtını verdi.

AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ
Öte yandan ankette AK Parti'nin seçim beyannamesine ilişkin sorular da AK Parti'li seçmene yöneltildi.

AK Parti'li seçmenlerin yüzde 65'i Seçim Beyannamesini incelediğini söylerken, bu oran incelemeyenlerde yüzde 34 olarak kaldı. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 96'sı beğendiğini ifade etti.

AK PARTİ'Lİ SEÇMENLER TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAK DİYOR
AK Parti'li seçmenlerin neredeyse tamamı 7 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde AK Parti'nin tek başına iktidar olacağını düşündüğünü söyledi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

AK Parti'nin Seçim Beyannamesi'nde yer alan Başkanlık Sistemi'ne ilişkin AK Parti'li seçmenlerin büyük çoğunluğu sistemin gerçekleşeceğini düşünüyor. Yüzde 3'lük bir kesim ise buna inanmıyor.

CHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

CHP'li seçmenlerin yüzde 60'3'ü beyannameyi incelediğini ifade etti. İncelemeyenlerin oranı ise yüzde 39,7 oldu. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 55'i beğenirken, beğenmeyenlerin oranı yüzde 44'e ulaştı.

CHP'NİN EKONOMİK VAATLERİ İNANDIRICI BULUNMADI

CHP'li seçmenlere yöneltilen sorulardan biri de Kılıçdaroğlu'nun ekonomik konularla ilgili vaatlerine olan samimiyetti. CHP'li seçmenlerin yüzde 51'i bu vaatleri samimi ve gerçekleştirilebilir bulmuyor.

 

CHP'Lİ Seçmenin bile inanmadığını gösteren

ORC ANKET SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • ömer yücekaya

    24 Nisan 2015 19:25

    Cevap Ver

    önce makarnacılıkla kömür dağıtmakla suçla...sonrada emekliye ikremiye verecem vs vs salla... ahh k mal ahh chpnin başından defolup gitsende şu partiye doğru dürüst bir lider gelse.

Gündem
AB'den Barzani'ye referandum çağrısı
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
AB'den Barzani'ye referandum çağrısı

Hava Durumu

34°
Detaylı Hava Raporu