Hürriyet'ten ' Sözde Soykırım' a  tam destek

Hürriyet'ten ' Sözde Soykırım' a tam destek


1915 olaylarının 100. Yılı nedeniyle Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’la bir röportaj yapan terör örgütü propagandacısı haline gelen Doğan medyasına bağlı Hürriyet gazetesi, Ermenistan'ın sözde soykırım iddialarına tam destek verdi.

Hürriyet gazetesi bugün Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’la yaptığı geniş bir röportajı yayımladı. 1915 olaylarının yıldönümü nedeniyle yayımlanan röportajda Sarkisyan, Türkiye ve Osmanlı Devleti’ne ağır suçlamalarda bulunuyor.

''OSMANLI’NIN TÜRKLERE YAPTIĞI SOYKIRIM DA TANINSIN''

Hürriyet’in açıkça Serkisyan’ın tezlerini dile getirmesi için sorduğu sorulara ‘cesurca’ cevap veren, tabiri caizse Hürriyet’in mükemmel ortalarına voleyi vurarak Türkiye Cumhuriyeti'ne gol atmaya çalışan Sarkisyan, uzun röportajın bir yerinde Ermeni çetelerinin öldürdüğü binlerce Türk için de Osmanlı devletini sorumlu tutuyor.

Sarkisyan’ın ‘diplomatik bir yüzsüzlük’le Ermenilerin Türkler’e yaptığı zulümleri “Acı çekmek bir şey, soykırıma maruz kalmak başka bir şeydir” diyerek ayırıyor ve kendi yaptıkları katliamlar için de Osmanlı’yı suçluyor: Eğer Türk halkı Osmanlı İmaparatorluğunda Soykırımına uğramışsa, bugünkü Türkiye yönetimi  Osmanlı yönetiminin gerçekleştirdiği hem Ermenilerin Soykırımı’nı hem de Türklerin Soykırımı’nı tanısın.

“BİR İKİ KÖYLÜYE YAPTIĞIMIZDAN BİR ŞEY OLMAZ” 

Sarkisyan bu sözlerinin devamında, Ermeni çetelerinin yaptığı katliamları akıl dışı bir savunmayla kabul ediyor. Ermenilerin Türkleri köylerinden çıkartarak katliam yapmasını “Bir, iki, üç köy sakini yerlerini değiştirebilirler, veya  müstakil yurttaşlar yerlerini değştirebilirler, bunun için esef duyuyoruz, ancak bir halk imha edildiğinde, bu tamamıyla farklı bir husustur” sözleriyle savunuyor.

HÜRRİYET YAZARININ 'SÖZDE İSYANI'

Logosunda ‘Türkiye Türklerindir’ yazan ulusalcı bir gazetenin Sarkisyan’ın açıkça kustuğu kin ve ve nefrete çanak tutması, gazetenin bazı yazarlarını da ‘rahatsız’ etti.

Hürriyet’in balans ayarı Taha Akyol, Sarkisyan’ın uzun röportajından ‘bir iki köy’ kısmını eleştirerek Türkiye’nin tezlerini savunan kısa bir yazı yazdı. Hürriyet de Taha Akyol’un bu yazısını birinci sayfadan, Sarkisyan röportajının hemen altından anons ederek, malum ‘tarafsızlığını’ ilam etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu