CHP, MHP ve HDP'nin 23 Nisan ayıbı

CHP, MHP ve HDP'nin 23 Nisan ayıbı


Meclis Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 95. Açılış Yıldönümü dolayısıyla özel gündemle toplandı.Meclis Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 95. Açılış Yıldönümü dolayısıyla özel gündemle toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı oturumda sırasıyla Meclis Başkanı Çiçek, Başbakan Davutoğlu, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli söz hakkı aldı. HDP Genel Başkanı Demirtaş ise oturuma katılmadı. Kılıçdaroğlu konuşmasında 23 Nisan ruhundan uzak aşırı politik bir üslup sergilerken Bahçeli ise konuşmasında Cumhurbaşkanını selamlamadı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:
Türkiye 3. sınıf bir demokrasiyi hak eden ülke değildir.

Değerli milletvekilleri Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme tarihi aynı zamanda bu meclisin yetkilerini genişletme tarihidir. Bizim çocuklarımıza karşı bir borcumuz var .

Daha güçlü bir Türkiye'yi onlara bırakmalıyız.

Bu ülkeyi kuranlar 23 Nisan'ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan ettiler.

Türkiye'yi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.
Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:
Güzide heyetinizi selamlıyorum. Her şeyden önce şunu belirtmem gerekir ki TBMM bağımsızlık aşkının, milli iradeye saygının muhteşem bir mahsulüdür.

Hüsran, yenilgiyle geçen bozgun yılları Ulus'taki taş binaya çarpmış ve yepyeni bir diriliş ateşi Türk milletini ayağa kaldırmıştır. Haine karşı cesaret kaynağı, esarete karşı iman ve azim yatağı saldırılara karşı taarruz karargahıdır. Meclis'imiz destanımızın sevk merkezidir.

Varlığımızın tescil ve beyanı burada yapılmıştır.
Türk vatanı 23 Nisan 1920'nin bir cuma günü umuda kanatlanmıştır. Gazi Mustafa Kemal kurtuluşun ilk kıvılcımını Samsun'a çıkarak çakmıştır.

Milletin son çaresi TBMM açılmıştır. Aziz milletimiz tuzakları bozmuştur.

Egemenlik milletin kontrolüne geçmiştir. Milleti bölmeyi hesap eden kim varsa hayal kırıklığına uğramıştır.
Türkiye'nin kurulmasında tek güç tamamı tamamına büyük Türk milletidir.

Milletimizin egemenlik yetkilerini eline aldığı 23 Nisan tarihi çocuklarımız için bayram olarak kutlanmaktadır. Bu bayramı kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere muhterem şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Dayakçı öğretmen gözaltında
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
'Mali suçlardan mahkum edildiği' ortaya çıktı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu