'Paralelin canına okuyacağız'

'Paralelin canına okuyacağız'


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu paralelin canına okuyacağız ve okumaya devam ediyoruz. Bu ülkede devlet yönetmeyi kimseyle paylaşmayız. Millet yönetir devleti" dedi.

Soylu, Trabzon'un Değirmendere Mahallesi'nde yer alan Oto Sanayi Sitesi'ndeki esnafla kahvaltıda bir araya geldi.

Esnafın sorunlarını dinleyen Soylu, Demokrat Parti genel başkanlığını yaptığını anımsatarak, "Bugün Demokrat Parti'nin, rahmetli Adnan Menderes'in, rahmetli Turgut Özal'ın, rahmetli Necmettin Erbakan'ın ortaya koyduğu çizgi başarılı şekilde devam ediyor. Adnan Menderes'in mücadelesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından sürdürülüyor" diye konuştu.

Soylu, 13 yıllık AK Parti hükümetinin birçok başarılara imza attığını belirterek, şöyle konuştu: 

"Türkiye 21. yüzyılda dünyanın en gözde ülkelerinden biridir. 21. yüzyıla iyi başladık ve sürdürüyoruz. 21. yüzyıla devrimlerle başladık. İddialı konuşuyorum, demokrasi devrimi, birinci kalkınma devrimi ve özgüven devrimi gibi devrimleri devam ettirmek zorundayız. Bu bizim sorumluluğumuz değil geleceğin bize bıraktığı sorumluluktur. Bu topraklarda atılan her adımdan hepimiz, esnafımız, vatandaşımız verdiği oyla ve yaptığı işlerle sorumludur. Biz de bu oyların bize bıraktığı mesuliyeti taşıyoruz. O nedenle itibar edin, biz sizi yanıltmayız."

Türkiye'nin 7 Haziran'ın andından 4 yıl seçimsiz bir dönem geçireceğine işaret eden Soylu, "2015-2019 arasında seçimsiz bir dönem var. Anayasayı değiştireceğiz. Çözüm sürecini de bitireceğiz. Bu paralelin canına okuyacağız ve okumaya devam ediyoruz. Bu ülkede devlet yönetmeyi kimseyle paylaşmayız. Millet yönetir devleti. Millete entrika kurarak bu ülkede devleti idare edemezsin. Devleti bu millet idare eder. Devlet, milletin değerleriyle idare edilir" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Trump seyahat yasağının kapsamını genişletti

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu