Erdoğan : Tarihlerinden kopan milletler yaşayamaz

Erdoğan : Tarihlerinden kopan milletler yaşayamaz


Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de çocukları Cumhurbaşkanlığı Küliiyesi'nde ağırlıyor. Çocuklara Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

- Cuhmurbaşkanlığı Küllliyes'ine hoşgeldiniz. TBMM'nin 95. yılında tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.

- Çocuk bayramı rastgele alınmış bir karar değil. Dualarla, salavatlarla açılan Meclis'in fotoğrafına baktığınızda çocukları görüyorsunuz. Meclis'imiz çocuklarla açılmış, onların geleceği için kurulmuştur. Bugün buralara ziyaretlere gelen sizler yarın buraları yöneteceksiniz.

- Temennim odur ki seçme seçilme yaşı 18'e inecek. İçinizden milletvekilleri, bakanlar, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıksın.

- Son 12 yılda çocuklarımızın geleceği içni büyük mesafeler kat ettik. Özellikle eğitim alanında büyük reformlar yaptık. Anne ve babalarınıza sorun. Onların yaşadıkları eğitim sistemine bir de sizin gördüğünüz eğitime bakın. Eminim hayretler içerisinde kalacaksınız.

- Çanakkale'nin 100. yılını idrak edeceğiz. Dünyaya barış mesajı vereceğiz.

Sizler 2071'i göreceksiniz. Bizler o günleri göremeyeceğiz. O günler bugünlerden çok daha güzel olacak.

- Çanakkale'ye kaç kişi gitmedi?

- 11 kişi gitmemiş. Böyle şey olur mu? Onların okullarına bir bakmak lazım. Çanakkale'yi görmeden olmaz. Orayı yerinde görmek size tarih şuuru verecektir. Kabristanı ziyaret ederken göreceksiniz Tiflis'ten, Bosna'dan, Filistin'den isimler göreceksiniz.

- Tarihlerinden kopan milletler yaşayamaz. O gün Kazakistan'ı ziyaret ettik. Hoca Ahmet Yesevi'yi bilmeyen, Hacı Bektaş'ı bilemez. Malazgirt'i bilmeyen Söğüt'ü bilemez.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Saldırı sonrası Somali'de ağır bilanço
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Saldırı sonrası Somali'de ağır bilanço

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu