CHP ve HDP Azeri vekilleri şok etti

CHP ve HDP Azeri vekilleri şok etti


Strazburg'ta Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi genel kurulunda IŞİD konulu bir rapor tartışılırken söz alan bir Ermenistan milletvekili 'Ermeni soykırımı' yapıldığını iddia ederek salonu saygı duruşuna davet etti.

Ermenistan'ın talebi kabul edildi ve CHP'li Gülsüm Bilgehan Toker ile HDP'li Nazmi Gür de kuruldakilerle ayağa kalktı. Bu ihanete Azerbeycan milletvekilleri, "Size küfredenleri alkışlıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Kurulda yer alan Deniz Baykal da ayağa kalkmayarak CHP ve HDP'li vekillere devlet adamlığı dersi verdi.

ERMENİ VEKİL 'SOYKIRIM' KURBANLARI İÇİN SAYGI DURUŞU TALEP ETTİ

Strazburg'ta Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi genel kurulunda büyük bir şok yaşandı. IŞİD konulu bir rapor tartışılırken söz alan bir Ermenistan milletvekili "Aynen yüz yıl evvel Osmanlı Türkleri'nin Ermenilere yaptığı gibi IŞİD'in bugün Ortadoğu'da Hristiyanlara karşı bir soykırım gerçekleştirdiğini" iddia ederek AKPM Başkanı Anne Brasseur'dan Genel Kurul'u 'tüm soykırım' kurbanlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaya davet etmesini istedi. AKPM Başkanı da bu çağrıya uyarak genel kurulu bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

TÜRK VE AZERİ VEKİLLER AYAĞA KALKMADI

AP Genel Kurulu'nda bulunan milletvekillerinin çoğunluğu bu çağrıya uyup ayağa kalkarak saygı duruşuna katılırken Türk ve Azeri heyetleri yerlerinden kalkmayarak ülkemize ve ecdadımıza yapılan bu hakarete tepki verdiler.

CHP VE HDP'Lİ VEKİLLER AYAĞA KALKINCA AZERİ VEKİLLER ŞOKE OLDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni temsilen Genel Kurul'da bulunan CHP milletvekili ve Ankara 1. sıra adayı olan İsmet İnönü'nün torunu Gülsüm Bilgehan Toker ve HDP milletvekili Nazmi Gür'ün Ermenistan'ın çağrısı ile ayağa kalkınca herkes büyük bir şok yaşadı.

Türkiye'den iki milletvekilinin sözde soykırım iddialarına destek veren tutumları karşısında bazı Azeri milletvekilleri şaşkınlıklarını "size küfredenleri alkışlıyorsunuz" diyerek ifade ettiler.

BAYKAL'DAN DEVLET ADAMLIĞI DERSİ!

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal da AK Parti, MHP ve Azerbaycan milletvekilleri ile birlikte hareket ederek saygı duruşuna katılmayarak, Toker ve Gür'e "devlet adamlığı" dersi verdi.

Kaynak : Sabah

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Meral Akşener'in finansörü kim?
Türkiye
İstanbul Beykoz'da hortum çıktı
Dünya
‘Bu rezilliğe son verin... Görevden alın!’

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu