Tortum'da hadi ezberleme yarışması yapıldı

Tortum'da hadi ezberleme yarışması yapıldı

  • 21 Ağustos 2013 14:07


2013 Yaz Kur’an kurlarının sona ermesi münasebetiyle Erzurum’un Tortum İlçesine bağlı Yumaklı köyünde kapanış programı ve "40 hadisi ezberlenme" yarışması düzenlendi.

Düzenlenen yarışmaya ilçe Kaymakamı Halit Mengi, Belediye Başkanı Hasan Çakmak, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Mustafa Ağırman, İlçe Müftüsü Celal Büyük, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Rahmi Çörek, İstanbul Büyük Piyale Paşa Camii İmam Hatibi İshak Danış ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Rahmi Çörek’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Yumaklı Köyü Camii İmam Hatibi Necmettin Baysal açılış konuşmasını yaptı. Selamlama konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Celal Büyük, Yumaklı köyü Camii İmam Hatibi ve Kur’an Kursu öğreticisi başta olmak üzere tüm yarışmaya katılanlar ve programa iştirak edenlere teşekkür etti.


Jüri üyeliğini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Mustafa Ağırman, İlçe Müftüsü Celal Büyük ve Kur’an Kursu öğreticisi Nuri Küçük’ün yaptığı yarışmada 40 Hadis-i Şerifi Arapça metin ve Türkçe anlamı ile ezbere okuma göz önünde bulundurularak değerlendirme yapıldı.

Yarışmanın ardından Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Mustafa Ağırman hadis ezberlemenin ve hadislerin hayatımızdaki yeri konulu bir konuşma yaptı.
Yapılan konuşmanın ardından Yarışmada Birinci olan Kadir Karataş, ikici olan Aydanur Mızrak ve üçüncü olan Havva Küçük’e İlçe Müftülüğü ve Tortum Belediyesi tarafından hediyeler takdim edildi.
Program yapılan dua ile son buldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu