Mısır mitingine destek sürüyor

Mısır mitingine destek sürüyor


Mısır Halkı İçin Dayanışma Platformu, 24.08.2013 Cumartesi saat: 16.00'da Ankara-Sıhhiye Meydanı'nda bir miting düzenleyecek. Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, mitinge Kayseri'den de katılım sağlayacaklarını bildirdi.

Mitingle ilgili açıklamalarda bulunan Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, ''Mısır'da insanlık katlediliyor, demokrasi katlediliyor, masum insanlar, kitleler katlediliyor. 21. Yüzyılın bu büyük kıyımına karşı sesimizi çıkarmamız, her türlü baskıya karşı insanlık onurunu koruyacağımızı haykırmamız gerekiyor. Bu amaçla sivil toplum örgütleri bir araya geliyoruz. Mısır Halkı İçin Dayanışma Platformu'nu oluşturan HAK-İŞ Konfederasyonu, Memursen, Mazlumder ve Anadolu Gençlik Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği "Mısır İçin Direniş, İnsanlık İçin Direniş Mitingi"ne bütün teşkilatımız, üyelerimiz ve halkımızı davet ediyoruz. Haydi hep birlikte insanlığa, hukuka ve demokrasiye sahip çıktığımızı gösterelim'' dedi.
Özdemir, Cumartesi günü sabah saat 09.00'da Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi önünde toplanacaklarını ve otobüslerle Ankara'ya hareket edeceklerini de kaydetti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
FETÖ'nün 'iş ve işçi bulma' kurumu
Türkiye
Mahkum olarak gitti komutan olarak çıktı
Dünya
DEAŞ, Irak'ta Türkmen aileyi infaz etti

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu

astropay