Kuran-ı Kerim'i  birde ondan dinleyin

Kuran-ı Kerim'i birde ondan dinleyin


Eminönü Yeni Cami'nin imam hatipliğini de yapan Muştuer, hafızlığa başladığı 11 yaşından beri Kuran merkezli bir hayat anlayışını benimsediğini söyledi

 

Kuran okuma konusunda sesin Allah'ın bir lütfü olduğunu belirten Muştuer, şöyle konuştu:

"Aldığımız eğitimlerle daha önceki yıllarda almış olduğumuz derecelerin akabinde Kuveyt'te bu yıl yapılan yarışmaya Diyanet İşleri Başkanlığı bizi uygun gördü. İlk anda heyecanlandık ama büyük bir şerefle Rabbimizin de lütfu ve rızasıyla orada yarışmaya girdik. Yaklaşık 70 ülke vardı. Yarışma 3 dalda yapıldı. Biz tilavet dalında yarıştık. Jüri de bizi birinciliğe uygun gördü ve böylelikle birinciliği ülkemize getirmiş olduk."

"Kur'an güzel makamlarla okunabilen tek kitaptır"

Muştuer, imam hatip yıllarında da Kuran okumada çeşitli dereceler aldığını söyledi.

Çalışmalarına, Bilim ve İnsan Vakfı'na bağlı Elmalılı Hamdi Yazır Kuran Akademisi'nde devam ettiğini belirten Muştuer, şunları anlattı:

"Güzel selatin cami dediğimiz Yeni Cami'de görev yapıyorum. Turistlerin gezmek için çıkış noktasıdır burası. Dolayısıyla turistler çok yoğun olarak camimize geliyorlar. Çok büyük dikkatle namazı takip ederler. Okunan Kuran'ı takip ederler. Oradaki rehberlerimiz eşliğinde Kuran ayetlerini anlamaya çalışırlar. Turistlerin bu ortamdan etkilenmemeleri mümkün değil. Tabii ki Kuran'dan çok fazlasıyla etkileniyorlar. Kur'an zaten başlı başına bir etki, Cenab-ı Hak kalplere nüfuz etmesi için Kuran'ı en güzel biçimde inzal buyurmuş. Kuran, kendi okunuş usulüyle sitiliyle ses tonlarıyla güzel makamlarla okunabilen tek kitaptır. Bu da Kuran'ın bir mucizesidir. Dolayısıyla okunduğu andan itibaren kalplere nüfuz eder, imanı olmayan insanlar dahi etkilenir."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere hükümeti: PYD-PKK ilişkisinden kaygılıyız
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İngiltere hükümeti: PYD-PKK ilişkisinden kaygılıyız

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu