Fedake ebi ve ümmi ya Resulallah (sav.)

Fedake ebi ve ümmi ya Resulallah (sav.)


Kutlu Doğum etkinliğine saatler kala peygamber sevdalılarının tekbir ve salavatlarla akın ettiği Newroz Miting alanında “Eşsiz Önder Hz. Muhammed (s.a.v)” temasını işleneceği tarihi Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşku ile başladı.

Saatler öncesinden söylenen marşlar ve ilahilerle coşan halka programın başlamasıyla adeta büyük bir coşkuya ortak oldu

Toplamda 5 ülkeden 200'e yakın davetlinin katıldığı Kutlu doğum etkinliğine İran Kürdistan'ını ulemasından önemli isimler, Irak Kürdistan'ından parti temsilcileri ve ulema sınıfından önemli kanaat önderlerinin de davetli olarak katıldığıbelirtildi.

Türkiye'den 400'ün üzerinde STK temsilcilerinin de davetli olarak katıldığı etkinliğe, 90'lı yıllarda İslami hassasiyetlerinden dolayı hedef haline gelerek katledilen şehitlerin aileleri ve yakınları, 6-8 Ekim olaylarında katledilenlerin aileleri ile İslami faaliyetlerinden dolayı yıllardır zindanlara mahkûm edilen ailelerine özel davetiye gönderilerek etkinliğe davet edildikleri öğrenildi.

Etkinliğe Yurt içinden Ulusal ve Uluslararası basından çok sayıda basın mensubunun katıldığı görüldü.

Büyük bir coşku içerisinde başlayan programın Kürtçe sunuculuğunu M. Emin Gülsever, Türkçe sunuculuğunu ise Gökhan Dağtekin yaptı. Besmele ve Allah'ın (cc) Resulü Hz. 3 dilde kısa selamlamanın yapıldığı programda Emin Gülsever Kürtçe, Yunus Emiroğlu Zazaca, Gökhan Dağtekin ise Türkçe bir kısa sunum yaptı.

Okunan ezan sonrası alanda cemaatle kılınan namaz sonrası başlayan Program Molla Dünya Kuran okuma yarışması birincilerinden Hamid Şakir Nejad'ın Kuran tilaveti ile başladı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu