Erdoğan:Koalisyon kabustur!

Erdoğan:Koalisyon kabustur!


Levent-Hisarüstü metro hattı Curmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla açılıyor.Törende konuşan Erdoğan, muhalefetin hedefinin koalisyon olduğuna değinerek, "Seçimden sonra koalisyon kuracağız" demek, 'Türkiye'ye kaybettirmeye talibiz' demektir. Koalisyon kabustur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış törenine katıldı. Erdoğan, açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;
"Sayın Başbakan, sevgili İstanbullular, sizleri kalbi duygularımla selamlıyorum. Bizim bir aşkımız vardı. Biz diyorduk ki, Fatih Sultan Mehmet, gemileri karadan yürüttü, biz de denizin altından yürütürüz dedik, başardık. Değerli kardeşlerim, bu bir ufuk meselesidir, bu bir aşk meselesidir. Aşkınız yoksa bunları yapamazsınız.

"Bu can bu tende oldukça, İstanbul aşkım küllenmez"
Toplu taşımaya ilgi duymak zorundayız. Aynı evde bir araba, bir araba daha. Bu şekilde İstanbul'daki sorunu aşamayız. Bu gelişen ağlarla, İstanbul'da ulaşım bir eziyet değil, keyif haline gelecek.
İstanbul bizim için başka. Biz arkadaşlarımızla birlikte, tüm siyasi hayatımız boyunca bunun için mücadele verdik. İnsanın gönlündeki tahribattan başlayarak şehirlerin fiziki tahribatını önlemeye çalıştık. Bu can bu tende olduğu müddetçe benim İstanbul aşkım küllenmez.
"Koalisyon kabustur"
Seçimden sonra koalisyon kuracağız" demek, 'Türkiye'ye kaybettirmeye talibiz' demektir. Türkiye'nin geleceği için ihtiyaç duyduğu proje koalisyon değil, Başkanlık sistemidir. Koalisyon kriz, işsizlik demektir. Koalisyon demek eski Türkiye demektir. Koalisyon denen çürük ipe sarılmak onları kurtarmaz. Koalisyon kabustur.
Hangi yüzle demokrasi diyorlar?

Benim Kürt vatandaşlarımı sokağa dökerek kırk kişinin ölmesine neden olanlar hangi yüzle demokrasi diyorlar. Hangi yüzle özgürlük diyorlar?"
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu