Yaşar Nuri Öztürk deist oldu!

Yaşar Nuri Öztürk deist oldu!


Yıllarca sapık görüşleriyle Müslümanların kafalarını karıştıran Müslüman görünümlü İlahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk, “Dinci tasalluttan kurtulmanın felsefi çaresi Deizm’dir” açıklamasını yaparak gerçek inancını ortaya koydu.

Deizm hakkında yazdığı yeni kitabıyla ilgili röportaj veren Öztürk, “Kuran; Deizm’i teşvik eden, terviç eden bir kitap değil ama ona kapı aralayan bir kitaptır’’ dedi.

 

“ATATÜRK DE DEİST’TİR”

Röportajında aşırı dindar insanların bir zaman sonra yozlaştıklarını söyleyen Öztürk, “Deistler, dinciliğin bütün kötülüklerine, rezilliklerine rağmen Allah’a inançlarını koruyan samimi mümin insanlardır. Tarihin en namuslu, en ahlaklı, en üretken adamlarıdır. Atatürk de Deist’tir. Hem namuslu hem de Allah’a imanı olan adam başka bir yere gidemez” dedi.

 

 

DEİZM NEDİR?

Deizm veya Yaradancılık, mantık ve doğal dünyaya dair gözlemlerin kaynağını oluşturduğu; dini bilgiye dolaysız biçimde sadece akıl yoluyla ulaşılabileceği ilkesini esas alan, bu sebeple vahiy ve benzerine dayalı tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır.

 

 

Kehanetlerin, mucizelerin, dini dogmaların, demagojilerin ve kaynağı ilahi ilan edilen dinlerin reddinden dolayı peygamberler, kutsal kitaplar, sevap, günâh, ibâdet, dua, vahiy, melek, cin, şeytan, cennet, cehennem, ahiret ve kader gibi kavramların bu inanışta yeri yoktur.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

 • sengul zirenk

  09 Ağustos 2015 13:37

  Cevap Ver

  Sevgili Yasar Nuri Hocamiz'a sonuna kadar katiliyorum.cunkü:Sllah ile arama hic birseyin girmesine tahammulum yok.

 • Hasan Hüseyin

  16 Nisan 2015 16:28

  Cevap Ver

  ataizmden daha tehlikeli vahim. içinde zehir bulunan süt saf zehirden tehlikelidir. saf zehir suikast amaçlı vb. sayılı insanlara tehdittir ve tanınır etiketlidir. süte karışmış ortalıkta bulunan her insan ve canlı için tehdittir. masum herkesi tehdit eder. münafık ile müşrik arasındaki fark gibi.

 • Mehmet

  16 Nisan 2015 16:27

  Cevap Ver

  Kardeşim dini sadece akılla tatbik demek kuranı peygamberi vahyi sünneti terk demektir ! ! ! bu adam bir oyun daha oynamaktadır hristiyanların din vicdandır oyunu gibi senin aklını şeytan karıştırıyor gerekirse aklınla oyun oynuyor yolunu kaybettiriyor ozaman dinin aklın şeytanmı demek birde ,,,,,,,,,,,,,,,,ortaya koyarak noterkletiyor bu adam şeytanın oyuncağı olmuş YAZIK ?

 • Realite

  16 Nisan 2015 16:27

  Cevap Ver

  O da sizin gibilere gülüyor. Saçma sapan hurafelere falana filana inandığınız için. Doğru demiş, cennete gitmek uğruna insanlar bir şey yapıyor. Allah'tan korkmuyorlar aslında cehennemdeki azaptan korkuyorlar. Maddesel varlıklar olduğumuz için acıdan kaç, hazza koş mantığındayız. Yaradılışımız, bilinçaltımızdan gelen içsel güdü böyle çünkü. Böyle yapılı insanlar olduğumuz için gayet güzel bir sistem (tüm dinler) gelip geçmiş, milyonlarca kişiyi etkilemiştir. Ama artık bin yıllar öncesi realitesini de terk etmek lazım

 • KUTALMIŞ

  15 Nisan 2015 14:42

  Cevap Ver

  Böyle buyurmuş ona MASON ağaları. Mecbur böyle konuşmaya... Mason olduğuna dair çarşaf çarşaf belgelerle kitaplar yazılanlardan birisi de bu Yaşar Nuri Öztürk...

 • KUTALMIŞ

  15 Nisan 2015 14:42

  Cevap Ver

  Böyle buyurmuş ona MASON ağaları. Mecbur böyle konuşmaya... Mason olduğuna dair çarşaf çarşaf belgelerle kitaplar yazılanlardan birisi de bu Yaşar Nuri Öztürk...

Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu