Davutoğlu : Bukalemun Gibi Davranmayı Bırakın

Davutoğlu : Bukalemun Gibi Davranmayı Bırakın


Davutoğlu, yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı öncesi Arena Spor Salonu dışında olan vatandaşlar için selamlama konuşması yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasından satırbaşları:

-  Sizlere selam vermeden, gözünüzün içine bakmadan salona girmek bize yakışmazdı. Madem ki siz sabahın erken saatlerinden beri burada, bizleri bekliyorsunuz, davetiniz ve çağrınız başımızın üzerindedir. Sizlere duyduğumuz muhabbet her şeyin üstündedir. İnşallah biraz sonra aday tanıtımı ve seçim beyannamemizin tanıtımını yapıp kutsal bir yola çıkacağız.

SANDIKLAR PATLAYACAK

7 Haziran’da tekrar bir demokrasi destanı yazmaya hazır mısınız? Bugün salonlardan taştığımız gibi, meydanlardan taşmaya hazır mısınız? 13 yıldır bizi alkışlayan dünyanın yanında, milli irade alkışlanacak. Ama Kılıçdaroğlu’nun alkışı gibi değil, sandıklar patlayacak.

- İçeride programımız başlayacak, sizlere hitap edeceğiz. Ayrılmadan sizlerden söz istiyorum. 7 Haziran’da Anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa ulaşacak mıyız? Millete hesap veren kadroları iş başına getirecek miyiz? Yolumuz açık, alnımız ak, yüreğimiz paktır. Allah yar ve yardımcımız olsun. 

- Bugün sizin karşınıza beyaz kefen giymiş Alparslan gibi çıkıyorum. AK Parti bütün seçimlerden büyük bir zaferle çıktı. Kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını sizlere iletiyorum. AK Parti tarihi bir yürüyüşün bugün tecessüm etmiş halidir.

AK PARTİ BİR ERDEMLİLER HAREKETİDİR

- AK Parti bir erdemliler hareketidir. 3 dönemini bitirmiş abilerimizi ayakta alkışlayın. Onlar Türk siyasetine erdem abidesi olarak geçtiler.  Tüm salon ayağa kalksın. Onlar benden daha çok alkışı hak ediyor. Onlar artık AK Parti kadrolarının neferidir.6220 aday adayımızı da tebrik ediyorum. Onlar artık AK Parti kadrolarının neferidir.

PROVAKASYON YAPANLAR ŞU AN BEDDUA ODALARINDA 

- AK Parti bir milli irade hareketidir. Önümüze 13 yılda birçok engel koydular. O provakasyonları yapanlar şu an beddua odalarında başbaşalar ama Ak Parti  kadroları burada. Bu vatanda olacak. 

- Bu topraklarda canımızı vermek gerekirse bu topraklarda vereceğiz. Reklamcısını Amerika'dan getiren dışarıdan emir alanlara karşı ben bu toprakların çocuğuyum diyor muyuz?

- Türkiye AK Parti dünyada bir adalet hareketidir. Bu toprakların çocukları 28 Şubat'ta her türlü adaletsizliği yaşadı. Bu toprağın çocukları lehçeleri yüzünden adaletsizlik yaşadı. Bu topraklarda yasakların sonu AK Parti ile geldi.

- AK Parti bir kalkınma hareketidir. Maltepe meydanından korkanlar kendilerini Kartal'da miting yaptı.

-  Gazze bombalanırken, dünya susarken biz ayaktaydık, Suriyeli kardeşlerimizi biz bağrımıza bastık nerede olursa olsun zulme karşı çıkmaya var mısınız?

- Bu bir inşaa beyannamesidir. Bu işi kedilerle çözemezsin.

- Bizi dünya alkışlıyor. Amerika'dan ithal alkışla bu işi çözemezsin. Onun söyleyecek sözü olmadığı için alkışlıyor. Onlar konuşur AK Parti yapar. Sayın Kılıçdaroğlu Amerika'dan gelecek akla ihtiyacımız yok. Biz milletimizle konuşuruz. Gönül diliyle konuşuruz.
Kılıçdaroğlu'nu tebrik ediyorum. Kendisi CHP içinde olan ön seçimi kazandı.

KILIÇDAROĞLU BİZİM HAYALLERİMİZE YETİŞEMEZ

- Onun babayiğitliği yüzde 35'e kadar. Yüzde 35'i telaffuz etmektense bu görevi bırakırım. Sen var yüzde 35'le uğraş. Bizim vardığımız gerçekliğe senin hayalin yetmez.

- Bizim seçim hedefimiz tek ve açıktır; 77 milyonun gönlüne girmektir. Hiçbir vatandaşımızın gönlünün bize kapalı olduğuna inanmıyorum. Kılıçdaroğlu bizim hayallerimize yetişemez.

BUKALEMUN GİBİ DAVRANMAYI BIRAKIN

- HDP'ye bakın: Demirtaş İstanbul'da konuştuğunda barış güvercini, Ağrı'da terörün temsilcisi. Bukalemun gibi davranmayı bırakın. Ne söyleyecekseniz karşımıza çıkın mertçe söyleyin ama iki yüzlü,  üç yüzlü davranmayın.

- Silahlı baskıyla Doğu ve Güneydoğu'daki oyları çalarız diyorsanız oradaki vatandaşlarımız neyin ne olduğunu biliyor.
Demirtaş bu sandık düşmanlarına bir şey söylemiyor. Bizi komplo yapmakla suçluyor.

- Demirtaş çıksın desin ki seçim zamanına kadar hiçbir silahlı baskıyı kabul etmiyoruz desin. O zaman demokraside anlaşırız. İzmir'de barış güvercini, Ağrı'da terörist eyleme destek vermişti. 6-7 Ekim olaylarında bunların gerçek yüzünü gördük. Seçim güvenliği alınacaktır. Demirtaş ve ekibine bir kez daha sesleniyorum: Çıkın ve doğru dürüst siyaset yapın.

- Bahçeli'ye sesleniyorum: Tüm hesapları bir gerilim olur da tepki oylarını almak. Anadolu insanı kimin milliyetçi olup olmadığını biliyor. Şimdiye kadar tek bir dil kullandım. Bu dil aşk dilidir, muhabbet dilidir.

TARİHİ OLAYLAR ÜZERİNDEN TÜRKİYE'YE ŞANTAJ YAPILMASINA İZİN VERMEYİZ

-Tarihi olayları tahrif etme sırasına Papa da girdi. Sayın Papa'ya tekrar sesleniyorum: Papalığın engizisyon mahkemelerinden kaçanlar bu topraklara sığınmıştır. Tarihi olaylar üzerinden Türkiye'ye şantaj yapılmasına izin vermeyiz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 • bülent

  15 Nisan 2015 10:49

  Cevap Ver

  Zaten herkes vatan haini size kalsa yasiz

 • berat

  15 Nisan 2015 10:49

  Cevap Ver

  He he Demirtaş Vatan haini zaten size göre :) çok komik!

 • selim yıldırım

  15 Nisan 2015 10:48

  Cevap Ver

  chp türkiyeye huzur vermeyen parti chp demek kaos demek yürü davutoğlu yolun acık olsun chp nin alkış reklamını milletce kınıyoruz insanları birbirine düşürmek için elinden ne geliyorsa yapıyor bu chp

 • yasin

  15 Nisan 2015 10:46

  Cevap Ver

  Yaşasin #Akparti
  Kahrolsun #Chp

Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı kavga
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu