Paralel Yapının Avrupa Planı Ortaya Çıktı

Paralel Yapının Avrupa Planı Ortaya Çıktı


Paralel yapı, 7 Haziran seçimlerinden önce yurtdışında yaşayan kürt kökenli vatandaşların oylarını HDP'ye yönlendirmek için Avrupa'daki paravan örgütlerini harekete geçirip, kara propagandaya başladı.

Paralel yapının 7 Haziran seçimleri öncesi Avrupa planı deşifre oldu. Yurtdışında 2 milyon 722 bin seçmenin bulunmasından hareket eden paralel yapı gözünü gurbetçilerin oyuna dikti. Paralel yapı yurtdışında yaşayan özellikle Kürt kökenli vatandaşlara oyunuzu AK Parti'ye değil HDP'ye verin kampanyası başlattı. Akşam'ın haberine göre, AK Parti aleyhine kara propaganda yapan paralel yapı bu amaçla Avrupa'daki dernekler ve birçok sivil toplum kuruluşunun kapısını çalıp şer ittifakı teklif etti. Paralel yapının bu tutumu gurbetçileri isyan ettirdi.

BÖLGEDEKİ KÜRTLERE ULAŞTILAR

Avrupa'daki etkili STK'lar “Paralel yapı elemanları geceli gündüzlü çalışma kararı aldı. Amaçları, Kürtlerin AK Parti'ye değil, HDP'ye oy vermelerini sağlamak ve HDP'nin barajı geçerek AK Parti'nin elde edeceği milletvekili sayısını düşürmek. Böylece yeni anayasa ve başkanlık sistemini engellemek.”

ERMENİLERLE İTTİFAK KURDULAR

Paralel yapı Avrupa'daki faaliyetleri kapsamında, diasporadaki Kürtler ve ulusalcı Türkler ile AK Parti karşıtlığı noktasında birleşti. Paralel yapı Yahudilerin en büyük lobisi olan AİPAC'in yanı sıra Ermeni, Rum ve Yahudi lobileri ile bağlantıya geçti. Ermeniler ile sözde soykırım iddialarıyla, Yahudiler ile 'Mavi Marmara' olayında, Kıbrıs ve Ege meselesinde ise Rumlar ile anlaştı.

ÇİPRAS'A BENZETİYORLAR


Paralel yapı, Demirtaş'ı Aleksis Çipras'a benzeterek gurbetçileri etkilemenin peşinde.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Ömer Çelik'ten 'referandum' açıklaması
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Duterte'nin sarayına silahlı saldırı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu