Başbakan Yardımcısından Önemli Açıklama

Başbakan Yardımcısından Önemli Açıklama


Başbakan Yardımcısı Akdoğan,  önemli açıklamalarda bulundu.

Akdoğan, Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin "Bir yandan batıya, yurt dışı seçmenlere dönük farklı bir imaj oluşturmaya çalışırken, Doğu ve Güneydoğu'da son derece eski yöntemlerle, yani baskı ve şiddetle seçim sürecini terörize ederek oy toplamaya çalıştıklarını görüyoruz." dedi.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL"

- Bir tarafta baskıyla oy toplayacaksınız, öbür tarafta da farklı bir imaj üretmeye çalışacaksınız. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Yani bir elde silah olacak, diğer taraftan da siyaset ve demokrasi diyeceksiniz. Bu bir kandırmacaya dönüşür. Bu yüzden demokrasiye güçlü bir şekilde inanan insanların silahın tamamen devre dışı kalması için çaba göstermesi gerekir.

"SİLAHLI UNSURLAR KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL"

- Provokasyondan bahsediliyor. Provokasyon, güvenlik güçlerinin vatandaşla temas etmesi değildir, vatandaşın güvenliğini sağlamak için halka karışması değildir, teröristlerin halkın içerisine karışmasıdır, silahlı unsurların yerleşim yerlerinde dolaşmasıdır. Hem eylemsizlik diyeceksiniz hem de silahlı unsurlar yerleşim yerlerinde dolaşacak. Bu kabul edilebilecek bir şey değildir. Burada teröristle kucaklaşma şöleni yapacaklarına halkla bütünleşme şölenleri yapmaları gerekir. Bu unsurların yerleşim yerlerinde dolaşması seçimi silahın gölgesinde yapma çabasıdır. Halkın iradesine ipotek koyma çalışmasıdır. Buna son verilmesi gerekir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile 4,5 saat görüştü
Türkiye
Terörist sevici vekil hakkında savcılık fezleke hazırladı
Dünya
"Kalpten kalbe bu aşkı hiçbir güç engelleyemez"

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu