"Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum"

"Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum"


Başbakan Davutoğlu, dün teröristlerin askerlere ateş açtığını, savcının şehit edildiğini anımsatarak, "Bu saldırılarla Türk demokrasisi ve sandık hedef edinilmiştir" dedi. "Bukalemun siyaseti gibi Batı'ya geldiğinde barış diliyle konuşan Doğu'da böylesine bir vandalizme, teröre sessiz kalan Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum" diyen Davutoğlu "AK Parti bütün bu tuzakları, bütün bu projeleri yerle bir edecektir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı.
 Kongrede yaptığı konuşmada dün Ağrı'da teroristlerin askerlere uzun namlulu silahlarla ateş açtıklarını anımsatan Davutoğlu, "Aslında bu tuzakları biz çok gördük. Savcımızın şehit edilmesiyle şimdi dün teröristlerin açtığı bu ateşle hedef alınan sadece savcımız ya da askerlerimiz değil, bu ülkenin geleceği, sizlerin, gençlerin gelecekteki konumlarınız, geleceğiniz ve önemlisi de bu saldırılarla Türk demokrasisi ve sandık hedef edinilmiştir" dedi.
"Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum"
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı eleştiren Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:
"Bukalemun siyaseti gibi Batı'ya geldiğinde barış diliyle konuşan Doğu'da böylesine bir vandalizme, teröre sessiz kalan Demirtaş'a ve avanesine sesleniyorum: Eğer bir tuzağın parçasıysanız eğer Türk demokrasisini yıpratmak noktasında bir projeyseniz sizler ve sizin arkanızdakiler bilsin ki AK Parti bütün bu tuzakları, bütün bu projeleri yerle bir edecektir. Demokrasimiz emin adımlarla 7 Haziran seçimlerine yürüyecek.
Demirtaş ve onun takipçileri bilsin ki Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordu olduğu için Türk demokrasisini de Türkiye Cumhuriyeti Devletini de bu ülkenin geleceğini de koruyacaktır. Ve yine bilsin ki Türk Silahlı Kuvvetleri, demokratik bir devletin ordusudur. Dolayısıyla siyasi irade ne diyorsa Türk Silahlı Kuvvetleri, demokrasinin organı ve unsuru olan Türk Silahlı Kuvvetleri, o emre itaat eder. Bugün biz, yarın kim, milli iradeden güç alarak iktidar olmuşsa Türk Silahlı Kuvvetleri o iktidara saygı gösterir, milli iradeye saygı gösterir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu