FKÖ - Esed  İşbirliği

FKÖ - Esed İşbirliği


Şam’da bulunan ve FKÖ ve İran yanlısı 14 bileşenden oluşan Filistinli grup, Esed rejimiyle işbirliği yapma kararı aldı.

Şam’da bulunan ve FKÖ ve İran yanlısı 14 bileşenden oluşan Filistinli grup, IŞİD’i bölgeden çıkarmak için rejimin düzenleyeceği askeri saldırıları desteklediğini açıkladı.

2011'den bu yana Esed rejimine yakın duran grupların Şam’da düzenlediği toplantıdan sonra açıklama Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) yetkilisi Ahmet Mecdelani’den geldi. Mecdelani, Filistinli grupların rejimin Esed rejiminin saldırılarını desteklediğini ifade etti.

FKÖ yetkilisi, “Filistinli gruplar, rejimin Yermuk kampına yönelik düzenleyeceği askeri operasyonu destekleyecek. İki taraf arasında ortaklık prensibinde düzenlenecek operasyonun önceliği sivillerin korunması olacak” dedi. Mecdelani, işbirliğinin kalıcı olması konusunda anlaştıklarını belirtti.

Mecdelani, kampın içinde veya etrafında varlığı güçlü olan Filistinli grupların rejimle ortak bir kriz masasında olacağını söyledi.

Mecdelani’ye göre, Filistinli güçler, Yermuk kampını IŞİD'den temizlemek için rejimle koordinasyon yürütecek.

Yetkililer, bu kararların Yermuk kampının içindeki Filistinli gruplarla paylaşılıp paylaşılmadığı konusunda ise bilgi vermedi.

Kampa saldırı başlatan IŞİD ile savaşan Eknaf Beytul Makdis grubu ise toplantıda yer almadı. Bu grup rejime karşı savaşıyordu..

FKÖ ve İran yanlısı gruplar intifadanın başladığı 2011'den bu yana Esed rejimi beraber hareket ediyordu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TSK tatbikatın seviyesini yükseltti.
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
L’Oreal’in sahibi öldü.

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu