İzlenme rekorları kıran videonun perde arkası

İzlenme rekorları kıran videonun perde arkası


Merhaba.. Dünya'nın heryerinde izlenmeye doyulamayan bir video ile tanındınız..  Sizinle samimi bir sohbet etmek istiyoruz.. Önce kısaca kendinizi tanıtabilirmisiniz. 

İsmim Muhammet Barış SÜTCÜ. Konya'lıyım.   35 yaşlarındayım.. 8 çocuğum var ve inşallah 9. bebeğimiz Allah nasip ederse yakında aramızda olacak..  Konya'da yayın yapan TİRYAKİ FM isimli radyo'nun Yönetim Kurulu Başkanıyım..  Bu kadarı yeterli sanırım..

Sizin NİJER videonuz izlenme rekorları kırıyor.. 

Benim hazırladığım çok sinevideo var.  Yurt içinde Hakkari ve Diyarbakır videosundan tutunda, Yemen, Afganistan, Kırgızistan, Azerbaycan,  Ruanda ya kadar..   NİJER bunlardan sadece bir tanesi..  Diğerlerinde de çok konuşulacak, çok beğenilecek, çok anlamlı bölümler var fakat çoğunu internet ortamına aktarmadım hiç..  Yaptığımız işlerle ne alakası var meselesine gelince, ben bu programlara GÖNÜLLÜ olarak katıldım.. Çeşitli dernekler ile..   Allah rızası için başka amacı olmadan çalıştığını düşündüğüm her dernek ile giderim.. Bir yanlış görürsem onlarla bir daha gitmem.. Her ne iş yapıyor olursak olalım.. Orada bekleyen kardeşlerimiz var. Bizim mesleklerimiz veya işlerimiz,  bu faaliyetler de gönüllü olarak yer almamıza engel değil..  Her arkadaşımın hayatında mutlaka Bir AFRİKA turu, bir ORTADOĞU turu olmalı..  NİJER için çok büyük istek var, herkes gitmek istiyor sanırım 

TRT 1 de yayınlanan MİLAT dizisinde NİJER de yaşadığınız olay konu edildi.. Neler hissettiniz..

Biz Konya merkezli bir dernek ile gitmiştik NİJER'e.. Ben o derneğin tv programını hazırlıyorum o günlerde.  Hakan Fidan o zamanlar TİKA nın başında..  Derneklerin Vakıfların bu ülkelere gidişini destekliyor ve önünü açıyor.. Bİzde Dünya nın en fakir ülkesi olan NİJER'e gittik.    Nijer de ciddi çalışmalar yaptık.. Su kuyuları, Keçi  vermeler, gıda dağıtımları vs. Ben de  çekimler yapıyorum..  Bir motor bulduk, ve arkadaşlar dağıtım yaparken biz iki arkadaş motorla yakın köyleri dolaşmaya çıktık..  Motor sürdüğüm için kamerayı arkadaş tutuyor, Derken Kuran okuyan  o kalpleri samimiyet te zirve yapmış  kardeşlerimizi gördük.. Daha evvelde başımıza gelmişti biz beyazız diye ters davranmalar, yüzümüze bakmamalar, kızmalar..   O sebep le ve aynı zamanda Kuran okunduğu için Selam vermeden direk  yanlarına oturdum..  Ardından olanlar zaten video da görülüyor..   Dizi de işlenmesine gelince, bizi nasıl beklediklerini ve Dünya müslümanlarının hallerini göstermek adına çok güzel oldu tabi.. 

Takipçilerimiz bu videonun önü ve arkasını merak ediyorlar.. Devamı var mı.. 

Evet hem önü hemde arkası var.. Yani videodan önce Nijer de gittiğimiz yerler, yaptığımız faaliyetler, dağttığımız keçiler, çocuklar, hastalar, hastaneler, sokaklar herşey...  İnşallah çok yakında kalan kısımları da paylaşacağım..  Bundan ilk sizin haberiniz olacak emin olun.. 

Bu kadar faaliyet içinde kendinize ve ailenize vakit ayırabiliyor musunuz ?

Aslında tamda gözüktüğü gibi değil.. Evet çok çalışmamız lazım ve böyle düşünüyorum.. Fakat bunun HIRS ile karıştırılmaması gerek..  Çalışmanın yegane şartı dinlenmek tir.. Dinlenmeden çalışamaz, yorulmadan dinlenemezsiniz..   KAOBDER Konya Amatör Olta Balıkçıları derneği ve İMH İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği aktif üyesiyim.. Üye olmadan  gönüllü olarak hizmet verdiğimiz birçok dernek var..  Bunları iş gibi görmüyorum..   Çocuklarım ve ailem benim için çok değerli..  Fotoğraf çekmek ve Balık tutmak gibi  hobilerim  var..   Bahçem de kümesim ve tavuklarım var.  Karavan ile seyahat, balık tutmaya gitmek, bir gece dağda KARAVAN veya çadırda çocuklarımla kalmak, kamp ateşi yakmak gibisi yok.. Ve Bu gönüllü faaliyetler.. Onlar da dinlendiriyor insanı.. Ve motive diyor.. Ufkumu açıyor..  Karavan hususunda biraz şansızım sanırım. Tam istediğim gibi bir karavan bulabilmiş değilim henüz.. Elimdekini elden çıkarttım arayış içindeyim.. İkinci el iyi bir karavan arıyorum..  

Kızınız İstiklal Marşını Güzel Okuma KONYA birincisi oldu ve Vali beyin törende verdiği hediyeyi "Akif'in almadığı ödülü ben nasıl alırım" diye reddetti...  Böyle mi anlaştınız kızınız la ve nasıl bir duygu..

Çocuklarımın hepsi birer pırlanta Allah'a hamd olsun.. İnşallah ta böyle devam ederler..  Büyük Kızım da İMAM HATİPLER ARASI İstiklal Marşını Güzel Okuma Birincisi oldu..   Evet  çocuklarım tembihlidir diye bir açıklama yapmıştım bu konuda.. Fakat ben çocuklarıma şöyle olursa böyle karşılık verin gibi ezberler yaptırmam.. Ezbercilik bizim ailemizde en karşı olduğumuz şeylerden.. Öyle ki yemek duasını bile ezberlenen hazır dualardan yapmaz çocuklarım sofrada.. O gün yaşadıklarımız, o anda sofrada bulunan kişiler veya nimetler, o andaki haleti ruhiyemize göre gerçekten dua ederler bizde amin deriz.. Hal böyle olunca Sahneye çıktığında şöyle yap sonra şöyle söyle diye ezberli tembih yapmayız..  Bu konuda Mehmet AKİF şöyle yapmış diye o bilgiyi veririz,  Ülkemizde bulunan Suriyeli, Iraklı vs.  kardeşlerimizle alakalı nasıl davranmamız gerektiğini anlatırız..  Kızım aile toplantılarımızda öğrendiğimiz bu bilgiler ışığında böyle yapmayı uygun bulmuştur..  Bizde gururlandık, mutlu olduk..

SURİYE'li mülteciler hakkında aile toplantılarınızda ne konuştunuz ki bu bilince ulaştı çocuklarınız.. 

Hiçbir konuda uzun uzadıya sohbetvari konuşmalar yapmayız.. Kısa ve net tespitler daha etkili oluyor.. Şunu konuşmuştuk..  ENSAR ve MUHACİR ne demek biliyorsunuz..  Allah bize bunlardan birini nasip edecek ise HANGİSİ OLMAYI isterdik, HANGİSİ KOLAY...   Şu anda Suriyeliler MUHACİR Bizler ENSAR konumundayız..  Ya adam akıllı ENSAR olalım yada MUHACİR olmayı isteyelim.. Çocuklar düşündüler ve ENSAR olmak çok daha kolay, zor olan SURİYE li kardeşlerimizin bulunduğu konum olan MUHACİR olmak dediler..  Evlatlarım, O vakit ona göre davranmalıyız fırsat varken,   dedim ve bu konuyu kapattık.. 
Diğer gezi notlarınız ve başınıza gelenlerle alakalı paylaşım düşünüyormusunuz..

Evet Dünya'nın birçok ülkesini dolaştım, başımıza enterasan olaylar geldi, ne manzaralarla karşılaştık.. Bunları bundan böyle kısım kısım paylaşmayı düşünüyorum..   

Haber seyret ekibi olarak teşekkür ediyoruz.

Haber Seyret camiasını takdirle takip ediyorum..  Bu güzel çalışmalarınız dolayısı ile ben size teşekkür eder başarılar dilerim..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
Eski Kerkük Valisi Kerim ortaya çıktı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu