AK Parti'nin önemli isimleri nereden aday?

AK Parti'nin önemli isimleri nereden aday?


AK Parti milletvekili adaylarını açıkladı... Partinin önde gelen isimlerinin de hangi ilden aday gösterildiği belli oldu.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu memleketi Konya'dan birinci sırada...

İşte AK Parti'nin adayları

ANKARA

Yalçın Akdoğan 1.Bölge 1.sıra

ANKARA

Emrullah İşler 2. Bölge 1.sıra

İSTANBUL

Volkan Bozkır 2.Bölge 1.sıra

Ayşe Nur Bahçekapılı 2.Bölge 2.Sıra

Aziz Babuşcu 2 Bölge 4. Sıra

Mustafa Şentop 3.Bölge 1.Sıra

Mehmet Metiner 3. Bölge 12. Sıra

İdris Güllüce 1.Bölge 1.Sıra

Harun Karaca 3.Bölge 8.Sıra

TRABZON

Süleyman Soylu

ERZURUM

Efkan Ala 1.Sıra

KOCAELİ

Fikri Işık 1.Sıra

ESKİŞEHİR

Nabi Avcı 1.Sıra

ORDU

Numan Kurtulmuş 1.Sıra

BURSA

Mehmet Müezzinoğlu

İZMİR

Veysel Eroğlu 1. Bölge 1.Sıra

SAKARYA

Ayşenur İslam 1.Sıra

DENİZLİ

Nihat Zeybekçi 1. sıra

DİYARBAKIR

Cevdet Yılmaz 1. sıra

Mehmet Ensarioğlu

GAZİANTEP

1.Sıra Mehmet Şimşek

3.Sıra Şamil Tayyar

SİİRT

Yasin Aktay 1.Sıra

AMASYA

Naci Bostancı 1.Sıra

ANTALYA

Lütfi Elvan 1.Sıra

ÇANAKKALE

Bülent Turan 1.Sıra

KAHRAMANMARAŞ

Mahir Ünal 1.Sıra

SAMSUN

Akif Çağatay Kılıç 1. sıra

SİVAS

İsmet Yılmaz 1. sıra

İŞTE 3. DÖNEM KURALINA TAKILIP ADAY OLAMAYAN İSİMLER;

İşte milletvekili olamayacak 71 isim;

1. Bülent Arınç - Başbakan Yardımcısı(Bursa)

2. Beşir Atalay - Başbakan Yardımcısı(Kırıkkale)

4. Bekir Bozdağ - Başbakan Yardımcısı(Yozgat)

5. Ali Babacan - Başbakan Yardımcısı(Ankara)

6. Sadullah Ergin - Adalet Bakanı(Hatay)

7.  Nihat Ergün - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı(Kocaeli)

8. Binali Yıldırım - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı(İzmir)

9. Mehdi Eker - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı(Diyarbakır)

10. Hayati Yazıcı - Gümrük ve Ticaret Bakanı(Rize)

11. Taner Yıldız - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (Kayseri)

12. Recep Akdağ - Eski Sağlık Bakanı(Erzurum)

13. Faruk Çelik - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, (Ş.Urfa)

14. Egemen Bağış - Avrupa Birliği Bakanı(İstanbul)

15. Suat Kılıç - Gençlik ve Spor Bakanı(Samsun

16. Köksal Toptan (Karabük)

17. Ömer Çelik - Kültür ve Turizm Bakanı(Adana)

18. Abdülkadir Aksu - Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(İstanbul)

19. Hüseyin Çelik - Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı (G.Antep)

20. Salih Kapusuz - Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)

21. Murat Yıldırım(Çorum)

22. Bülent Gedikli - Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)

23. Reha Denemeç - AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)

24. Hüseyin Tanrıverdi - Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı(Manisa)

25. Edip Uğur - Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Balıkesir)

26. Nükhet Hotar - Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

27. Haluk İpek - Genel Sekreter(Ankara)

28. Cemil Çiçek - Meclis Başkanı(Ankara)

29. Nurettin Canikli - Grup Başkenvekili(Giresun)

30. Mustafa Elitaş - Grup Başkanvekili(Kayseri)

31. Burhan Kuzu(İstanbul)

32. Nimet Baş(İstanbul)

33. Necati Çetinkaya(Adana)

34. Sadık Yakut(Kayseri)

35. Vecdi Gönül(Antalya)

36. Faruk Nafiz Özak(Trabzon)

37. Mehmet Ali Şahin - Genel Başkan Yardımcısı(Karabük)

38. Ayhan Sefer Üstün(Sakarya)

39. Cevdet Erdöl(Ankara)

40. Mustafa Ataş(İstanbul)

41. Halide İncekara(İstanbul)

42. Sait Açba(Afyon)

43. Ruhi Açıkgöz(Aksaray)

44. Ali Rıza Alaboyun(Aksaray)

45. Mevlüt Çavuşoğlu(Antalya)

46. Fahrettin Poyraz(Bilecik)

47. Vahit Kiler(Bitlis)

48. Bayram Özçelik(Burdur)

49. Ali Küçükaydın(Adana)

50. Mehmet Daniş(Çanakkale)

51. Ünal Kaçır(istanbul)

52. Enver Yılmaz(İstanbul)

53. Nevzat Pakdil (Maraş)

54. Hakkı Köylü(Kastamonu)

55. Muzaffer Baştopçu(Kocaeli)

56. Hasan Fehmi Kinay(Kütahya)

57. Durdu Mehmet Kastal(Osmaniye)

58. Nusret Bayraktar(Rize)

59. Şaban Dişli(Sakarya)

60. Cemal Yılmaz Demir(Samsun)

61. Mustafa Demir(Samsun)

62. Ahmet Yeni(Samsun)

63. Afif Demirkan(Siirt)

64. Yahya Akman(Urfa)

65. Şükrü Ayala(Tokat)

66. Zeyit Aslan(Tokat)

67. Ziyaettin Akbulut(Tekirdağ)

68. Mehmet Sarı(G.Antep)

69. Kerim Özkul(Konya)

70. Harun Tüfekçi(Konya)

71. Hasan Ali Çelik(Sakarya)

Kaynak : Haber7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • selim

    07 Nisan 2015 21:50

    Cevap Ver

    iyiki üç dönem kuralı varmış yoksa şu bülent arınçtan kurtulamayacaktık ölene kadar gündemimizde olacaktı adam.

Gündem
İstanbul'da şiddetli patlama!
Türkiye
Turizm köyü Türk lirasına sahip çıkıyor
Dünya
Kahire'de bombalı saldırı: 6 polis öldü

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu