Aday listelerini neden Kılıçdaroğlu açıklamadı

Aday listelerini neden Kılıçdaroğlu açıklamadı


CHP sözcüsü Haluk Koç CHP'nin 7 Haziran genel seçimleri için milletvekili aday listelerine ilişkin açıklama yaptı.

CHP sözcüsü Haluk Koç'un yaptığı açıklamada "Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, İstanbul ve Kocaeli'nde kadın adaylar birinci sırada aday gösterilmiştir. 103 kadın, 2 engelli adayımız var" dedi. Koç açıklamayı neden Kılıçdaroğlu'nun yapmadığına ilişkin soruya "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu kontenjan listesi için bile yoğun bir çalışma içerisinde bazı temel noktalarda eksiklikler vardı MYK'dan yetki alındı ve çalışmalar sürüyor" dedi.

CHP sözcüsü Haluk Koç CHP'nin 7 Haziran genel seçimleri için milletvekili aday listelerini açıklıyor. Koç'un açıklamasından satır başları şöyle:
- Kılıçdaroğlu, 28 kontenjan adayından, 3 büyük şehirdeki 7 seçim bölgesinin başına kadın aday ekleneceği söylenmişti. Bu söz tutuldu. Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, İstanbul ve Kocaeli'nde kadın adaylar birinci sırada aday gösterilmiştir. Milletvekili aday listesine baktığınızda, 3 engelli, 10 genç ve toplam 103 kadın adayımız var. 354 adayımız üniversite mezunu.
- Türkiye'nin her kesimini kucaklayan bir aday profili ile geliyor CHP her gün kutuplaştırılan bir Türkiye'den bahsediyoruz ve bütün bunları gözeten bir aday listesinden bahsediyoruz her kesim, her inançtan adaylar alınmıştır. Şunu açıkça söyleyebiliriz hiçbir liste herkesi mutlu edecek nitelikte değildir. Geneli itibari ile CHP listeleri en demokratik katılımcı listeler olarak toplumun önüne gelmiş bulunuyor. Yasal süresi içerisinde eksiklikler tamamlanacak varsa eğer. İsimler konusunda saat 17.00'da açıklanacak. CHP'nin aldığı bu insiyatifin diğer siyasi partilere de örnek olmasını istiyorum. Taleplerinizi yükseltin.
- Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bu kontenjan listesi için bile yoğun bir çalışma içerisinde bazı temel noktalarda eksiklikler vardı MYK'dan yetki alındı ve çalışmalar sürüyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu