Ahrar'uş Şam Hareketi'nden Türkiye'de saldırılarla ilgili açıklama

Ahrar'uş Şam Hareketi'nden Türkiye'de saldırılarla ilgili açıklama


Suriye'nin en etkili muhalif gruplarından Ahrar'uş Şam İslam Hareketi, Türkiye'de yaşanan saldırılarla ilgili bir açıklama yayınladı.

Türkiye'de son günlerde yaşanan ve Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katledildiği DHKP-C imzalı saldırılarla ilgili İhvan-ı Müslimin Hareketi'nden sonra Suriye'nin en etkili muhalif örgütlerinden Ahrar'uş Şam tarafından da bir açıklama geldi. Açıklamada Türkiye halkının acısının paylaşıldığını belirten Ahrar'uş Şam Hareketi, "Türkiye'de yaşanan terörist eylemlerden ötürü derin üzüntü yaşıyoruz" denildi.

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAM METNİ

Türkiye'de Gerçekleşen Terör Saldırıları Hakkında Açıklama
 
Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla
 
Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: "Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Haksız yere öldürülenin velisine bir yetki tanımışızdır. Artık o da öldürmekte aşırı gitmesin. Zira kendisi ne de olsa yardım görmüştür." (İsra Suresi: 33) 
 
Türkiye son zamanlarda arka arkaya, halkın huzuruna ve istikrarına kasteden üzüntü verici olaylar yaşanmıştır. Türkiye halkı her zaman mazlum Suriye halkının yanında olmuştur. Suriye halkı da Türkiyeli kardeşlerinin geçtiğimiz günlerde yaşadığı üzüntü verici olaylardan dolayı onların acısını paylaşmaktadır.
 
Ahrar'uş Şam İslam  Hareketi olarak, Suriye'deki zalim rejimin uyguladığı teröre benzerlik gösteren bu terör eylemlerini kınıyoruz. Yaşanan bu terör eylemlerinde hayatını kaybeden Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesine ve Türkiye halkına taziyelerimizi iletiyoruz. Türkiye'de vuku bulan terör eylemlerinden dolayı derin üzüntü yaşadığımızı belirtmek istiyoruz. Suriye halkı olarak bu acılı günlerinde Türkiye halkının acılarını paylaştığımızı ve onların yanında olduğumuzu iletirken, fedakar Türkiye halkının, mazlum Suriye halkının ve İslam Ümmetinin huzur ve güven içinde bir hayat yaşamalarını Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.
 
03.04.2015 / 13.06.1436 / Ahrar'uş Şam İslam Hareketi Siyasi Ofisi
 
Kaynak: TimeTürk

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu