Serdar Tuncer neden CNN Türk'ten istifa ettiğini anlattı

Serdar Tuncer neden CNN Türk'ten istifa ettiğini anlattı


Dün Twitter hesabından takipçilerine gönderdiği bir mesajla CNN Türk ile yollarını ayırdığını açıklayan Serdar Tuncer, istifasının nedenini anlattı.

Doğan Medya Grubu'nun terör örgütünün propagandası anlamına gelecek yayınları ve bu gruba mensup bazı çalışanların DHKP-C'yi aklayan açıklamalarının yankısı sürüyor. Doğan Medya Grubu'nun bugün yaptığı açıklama tepkileri daha da arttırdı. Aydın Doğan medyasına kurum içerisinden de itiraz sesleri yükselmeye başladı. Dün Twitter hesabından takipçilerine gönderdiği bir mesajla SECNN Türk ile yollarını ayırdığını açıklayanSerdar Tuncer, istifasının nedenini  anlattı.

İŞTE O AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR:

''CNN TÜRK'TE ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞTIM ÇÜNKÜ…''

İki sene evvel CnnTürk'te programa başladım, neden? diyenler oldu. Herkes kendince bir yorum yaptı o vakit: para için, ihanet, adam değilmiş … Herkes kendi değer yargısı nasılsa o pencereden tahlil etti vaziyeti. Müthiş ironi! Oysa bir derdim vardı. Kutuplaşmanın, bölünmenin, ötekileştirmenin önüne geçmek için bir şeyler yapmalıydık. Şu meşhur yüzde elli meselesi…

''İZLEYİCİYLE ASGARİ MÜŞTEREKTE BULUŞUYORDUK ANCAK…''

O da öyle değildi bana sorarsanız. AK Parti'nin % 50'lik kitlesi, MHP seçmeniyle, BDP seçmeninin belki % 70'iyle, hatta CHP kitlesinin bir kısmı ile asgari müştereklerde buluşuyordu. BDP, Fazilet, oy kullanmayanı da ilave edin buna. % 85'le 15'in çatışması. İşte o %'15 e de bir şeyler söylenmeliydi. Allah, din, peygamber, medeniyet, Osmanlı… "Bunlar sizin zannettiğiniz gibi değil!" Bunları o kitlenin seyrettiği mecrada ifade edeceksiniz ki, anlamı olsun. Bu niyetle çıkmıştık yola.

''ŞEHİT SAVCIYA O HAKSIZLIK YAPILDIKTAN SONRA NASIL DURABİLİRDİM?''

Eleştiriyi, hatta ne kadar taviz vermeseniz de kendi tutarlılığınızı zedelemeyi göze alarak bir yola çıkıyorsunuz yani. Zaman zaman kurum içinde, hatta yayında ifade ettiğim eleştirilerim oldu. Karşılık da buldu bunlar kimi zaman. Barış Tünay ismini muhabbetle yad etmeliyim burada. Ama en son mesele, o başka! Yenilir yutulur tarafı yok, izahı yok. Adliyede bir savcı teröristler tarafından katledilecek, Mirgün böyle bir tweet atacak, Radikal o fotoğrafı yayınlayacak, Hürriyet o fotoğrafı manşetine çıkaracak ve siz o grupta yayın yapmaya devam edeceksiniz, olmaz! Ama Mirgün özür diledi diyorlar. Neden sonra? Özürde samimi ise o tweet neden orada duruyor hala? Berkin'in ailesinin 'biz yokuz' dediği sabah, Hürriyet 'Berkin'e İhanet' diyor.

''ŞEHİT BABANIN ÇOCUĞUNUN GÖZLERİNİ GÖRDÜKTEN SONRA NASIL KALACAKSINIZ?''

Savcı, savcının ailesi, iki evladı, terörün dehşeti… Hiç biri yok! Buna nasıl tahammül edeceksiniz? 10 yaşında bir çocuk babasının cenazesinde ellerini açıp dua ediyor, gözlerinin içinde adını henüz koyamayacağı bir acı… Ve sizin bir kalbiniz var! O gözleri görüp o kurumda nasıl kalacaksınız? Vaziyet bundan ibaret…

Kaynak: Sabah.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • nuran

    03 Nisan 2015 14:17

    Cevap Ver

    bosver guzel insan sen ne yaparsan guzel yaparsin bizim insanimiz sadece taslama yapar

Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu