Yusuf Kaplan: Türkiye parçalanır

Yusuf Kaplan: Türkiye parçalanır


Yusuf Kaplan, Çağlayan Adliyesi olayı sonrası Türkiye'de olabilecekler konusunda ciddi uyarılarda bulundu...

Yusuf Kaplan, Çağlayan Adliyesi olayı sonrası Türkiye'de olabilecekler konusunda ciddi uyarılarda bulundu... 

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, bugünkü "2. Gezi’nin ayak sesleri!" başlıklı yazısında Savcı Mehmet Kiraz'ın rehin alınıp öldürülmesinden sonra gündemdeki son gelişmeleri ve olacaklar üzerinden muhalefeti ve iktidarı uyardı. Kaplan, "Alevi kartı" adı altında 2. bir Gezi ayaklanmasının provaları gösteriliyor, dedi. Tüm kesimlere seslenen Kaplan, eğer önlem alınmaz ise Türkiye'nin parçalanmaya doğru yol alacağını belirtti.

İşte Yusuf Kaplan'ın yazısından bir bölüm:

Yazının sonunda söyleyeceğim sözü, yazının başında söyleyeyim: Birkaç gündür, 2. Gezi’nin provaları yapılıyor! “Alevî kartı” ısıtılıyor! Büyük provokasyonlar olabilir! Aman dikkat! 

ÜRPERTİCİ HÂDİSELER!
KaranIık eller, önce ülke genelinde elektriği kestiler, sonra Balyoz’a bilet kestiler ve bütün Balyoz sanıklarına yol verdiler! 
Ardından karartacağı sanılan Berkin Elvan davasını aydınlatacağı anlaşılan cesur bir savcının biletini kestiler! Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit ettiler! Savcı, davayı aydınlatmak için oldukça kararlı. Ama terör örgütü, davanın aydınlatılmasını istemiyor!

Neden acaba? 
Bu soru önemli. Nitekim rehin olayı sırasında teröristleri ikna etmek için olağanüstü çaba gösteren Berkin Elvan’ın babası, teröristlere “biz intikam değil adalet istiyoruz! Siz benim çocuğumu benden daha çok düşünemezsiniz, savcı’yı serbest bırakın!” diyor ama teröristler tınmıyorIar bile! Ve savcı’yı infaz ediyorlar! Yetmiyor! İkinci gün, İstanbul’da Emniyet’e bir saldırı gerçekleştiriyor bu terör örgütü bu kez!

TESADÜFÎ DEĞİL
Bütün bunlar, normal mi şimdi? Tesadüfî olabilir mi? Şu kesin: Türkiye, kritik bir seçim atmosferine giriyor: Bu seçimler, sadece Türkiye açısından, Türkiye’de taşların yerine oturması bakımından değil, kangrene dönüşen büyük sorunlarla boğuşan bölgemizin geleceği açısından da önemli. 0 yüzden seçimlere giderken Türkiye’nin kaosun eşiğine sürüklenmesi için düğmeye basıldı: Küresel şer güçler ve içerideki şebek’leri, Türkiye’nin kaos ortamına sürüklenmesini ve güçlü tek parti iktidarının sona ermesini sağlayacak kargaşa ortamının oluşması için ellerinden geleni artlarına koymaktan çekinmeyeceklerdir! Çekinmiyorlar da!

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu