Elektrik Ne Zaman Gelecek

Elektrik Ne Zaman Gelecek


Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir'in de bulunduğu illerde peş peşe elektrik kesintileri yaşanıyor. İstanbul'a elektrik ne zaman gelecek?

Bakan Yıldız'dan kesintilerle ilgili jet açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir çok ilde meydana gelen enerji kesintileri ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Yıldız'ın açıklamaları şöyle;

Şebeke dediğimiz sistemde çökme meydana geldi. Bir çok ilde yeniden elektrik vermeye başladık. Bir kriz merkezimiz var tüm gelişmeler buradan takip ediliyor. Bir an önce bu sistemi ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Çok uzun sürmeden bunu gerçekleştirmemiz lazım.

Kesintinin yaşandığı saatler arzın fazla talebin ise az olduğu saatler. O yüzden enerji yetersizliği diye bir şey yok. Başbakanımızın ''Terör saldırısı ihtimali'' ile ilgili şu an tam olarak net bir şey söyleyemem. Operasyonel hata mı yoksa bir siber sadırı mı takipteyiz. Bu işin bir çok sebebi olabilir. Ben şu an tüm ihtimalleri göz önünde bulundurup temkinli yaklaşmalıyım.

ELEKTRİK VERİLMEYE BAŞLANDI

Edirne, Tekirdağ, Rize, Giresun, Trabzon'a elektrik verilmeye başlandı.

Trakya’ nın ardından doğu illerine de elektrik verilmeye başlandı. Erzurum’ da 70 dakikalık kesintinin ardından elektrikler geldi.

İşte elektrik kesintisinin nedeni

Türkiye'de çok sayıda ilde elektrikler kesildi. Saat 10.30 sıralarında başlayan kesintinin nedeni bilinmiyor. Resmi bir açıklama da şu ana kadar yapılmış değil.

Bir dağıtım şirketi yetkilisi, sorunun TEİAŞ'tan (Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.) kaynaklandığını, bu konuda TEİAŞ'tan açıklama beklediklerini söyledi.

İstanbul'da vatandaşlar sosyal medyadan metroda ve Marmaray'da mahsur kaldıkları yönünde mesajlar atarken, elektrik şirketinin web sitesine yoğunluk nedeniyle ulaşılamıyor.

İstanbul Büyükşehi Belediyesi ise Twitter'dan metro seferlerinin durduğunu duyurdu.

Şu ana kadar, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Balıkesir, Kırklareli, Muğla, Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Sakarya, Düzce, Konya, Samsun'dan da elektriklerin kesik olduğu bilgisi geldi.

BEDAŞ'IN SİTESİ ÇÖKTÜ

BEDAŞ’ın “kesinti” sayfası yoğunluk nedeniyle çökmüş durumda.

İstanbul'un yoğunluk nedeniyle Bedaş'ın sitesine de ulaşılamadı. Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Samsun'dan da kesintiler olduğu yönünde bilgiler geliyor.

 

İBB'DEN AÇIKLAMA VAR

 Elektrik kesintisinin ardından İBB Beyaz Masa, twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarımızda seferler yapılamamaktadır.

 SANTRALLER ÇALIŞMIYOR

 Türkiye'nin farklı illerinde elektriklerin kesildiğiyle ilgili bilgiler geliyor. Bazı yerlerde internet erişiminde de sıkıntılar yaşanıyor. İstanbul'da metroda mahsur kalan vatandaşların olduğu belirtiliyor.

 Türkiye genelinde sebebi henüz belli olmayan bir elektrik kesintisi yaşanıyor.

 İstanbul'da yoğunluk nedeniyle BEDAŞ'ın sitesine de ulaşılamıyor.

 Bursa, Adana, Bitlis, Çanakkale, Hatay, Denizli, Eskişehir, İzmit, Bilecik, Samsun'dan da kesintiler olduğu yönünde bilgiler geliyor.

 BEYAZ MASA'DAN AÇIKLAMA

 İstanbul Byükşehir Belediyesi'ne bağlı Beyaz Masa, Twitter hesabından, enerji kesintisi nedeniyle metro hatlarında seferler yapılamadığını açıkladı.

Elektrik kesintisinin ardından İBB Beyaz Masa, twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Enerji kesintisi nedeniyle Metro hatlarımızda seferler yapılamamaktadır.

TAKSİM METROSU DURDU

Ülkenin büyük bir kısmında etkili olan elektrik kesintisi sebebiyle Taksim metrosuda durdu. Metronun durması sebebiyle vatandaşlar mağdur oldu.

Taksim metrosu çalışmadığı için yolcular mağdur oldu. Güvenlik görevlileri metroyu tahliye ettikten sonra metronun girişlerini kapattı. Yolcular ise ne olup bittiğini anlayamadı. Metro girişine güvenlik şeridi çekildi. Vatandaşlar ise metro çalışmadığı için başka bir ulaşım aracı ile yoluna devam etmeye çalıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu