Cemaate Dev Bağış!

Cemaate Dev Bağış!


Dönemin Cumhuriyet Halk Partisi genel sekreteri olan Kasım Gülek'in Fethullah Gülen'le bağlantısının olup olmadığı uzun süredir tartışılırken, Kasım Gülek'le ilgili çok önemli bir detaya ulaşıldı.

Yeni Şafak gazetesinin dünkü "Fethullah Gülen'in sırlarla dolu karanlık dünyası" haberiyle beraber, bu isim yine tartışılmaya ve ilişkisi deşifre edilmeye başlanıldı.

GÜLEK'İN EŞİNDEN FATİH ÜNİVERSİTESİ'NE BÜYÜK BAĞIŞ

Zaman gazetesinin eski imtiyaz sahibi Alaeddin Kaya'nın anlattığına göre, Kasım Gülek'in eşi Nilüfer Gülek, İstanbul'da bulunan Fatih Üniversitesi'ne 70 bin dönüm arazi bağışladı. Bu çok önemli bilgiyi ise Medya Etik Konseyi Genel Başkanı Halit Esendir, 21 gazeteci-yazarla yaptığı röportajları topladığı 'Kendi Anlatımlarıyla Babıali'nin Meşhurları' kitabında buluyoruz. Cemaatin yayın organı olan Aksiyon Dergisi ise 2008 yılında kitabın tanıtımı için özel bir dosya hazırladı.

'Adalet' isimli gazeteyi 5 milyon TL ödeyerek satın alan Alaeddin Kaya, Fethullah Gülen'e de danıştıktan sonra Adalet'i 'Zaman' yapar ve Zaman gazetesi yayın hayatına başlamış olur.

GÜLEK: BENİM HANIM BİLE PARA VERİYOR

İşte o Alaeddin Kaya, Kasım Gülek'le ilgili olarak da şu anektodu anlatır o kitapta:

“ABD büyükelçisi rapor yazacağı sırada Kasım Bey’e: ‘Hocaefendi hizmetlerinde para işini nasıl yürütüyor?’ diye sormuş. Kasım Gülek cevaben: ‘Hayrette kalacaksınız, benim hanım bile bu hizmetlere para veriyor. Türkiye’deki hamiyetperver insanlarla yürütüyor.’ demiş.” Kaya, “Gerçekten eşi Nilüfer Hanım, Fatih Üniversitesi’ne 70 bin dönüm arazisini bile bağışladı.” diyor.

Kaynak : Haber7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu