Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cemaate çok sert mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cemaate çok sert mesaj


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Tokatlılara seslediği konuşmasında Cemaate çok sert mesajlar yöneltti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanCemaat'e çok sert mesajlar yönelterek " Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağız. Bunları inlerinden çıkaracağız. " dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Tokatlılar Konfederasyonu tarafından düzenlenen Tokatlılar buluşması etkinliğinde konuştu


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Çanakkale Zaferimizin 100. yılındayız. O dönem Çanakkale cephesine gidip savaşan meşhur Tokatlı 15'lileri temsilen grup sağımda oturuyor.. Bizleri ve bizden sonraki nesilleri onlara layık olma şerefini nasip etsin. Çocuklarımızı mutlaka Çanakkale şehitliğine götürelim. 15'lilerin nasıl şartlarda mücadele verdiklerini hissetsinler. Malesef aradan geçen 100 yıla rağmen hala Çanakale'yi anlayamayanlar var. Çanakkale'de verilen mücadele Sultan Selahattin'in, Fatih Sultan Mehmet'in verdiği mücadeleydi.

ÇANAKALE VURGUSU

Çanakkale'de savaşanlar da oraya onları gönderen anne-babalar da Çanakkale'nin manasını çok iyi biliyorlardı. Mücadele farklı yöntemlerle bugün de devam ediyor. Bizim son 12 yıldır yaşadıklarımız da asla bu bin yıllık mücadeleden ayrı değildir. Şimdi Mısır'da, Yemen'de yaşananlarda aynı mücadelenin bir parçasıdır.

NEREYE KAÇARSANIZ KAÇIN...

Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağız. Bunları inlerinden çıkaracağız. Bu coğrafyayı bize yar etmek istemeyenler hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.Biz kaderin üstündeki kadere teslim olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Suriye'de Irak'ta sürdüreceğiz, çözüm süreciyle paralel yapıyla mücadele ederek sürdüreceğiz. Çünkü bu bizim tarihi mesuliyetimizdir. Hamd olsun bu mücadelede milletimiz yanımızda.

erdogan-tokatlilar.jpg

BİZ SADECE RÜKUDA EĞİLİRİZ

Bize eğilmek yakışmaz, biz sadece rükuda eğiliriz. Türkiye darbe dönemlerinde hep geriye gitti. İnşallah artık darbeler, vesayetler dönemi geride kaldı. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle tarihte yeni bir adım attık. Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunuyor. Şimdi önümüzde 7 Haziran'da bir seçim var. Bu seçimi başkanlık sistemi için bir fırsata dönüştürmeliyiz.

Ben bu seçimde milletime sesleniyorum. 400 milletvekilini vermeye hazır mıyız? Ben inanıyorum ki Tokatlılar, birbirleriyle iletişim kurarak bunu sağlayacaklar. Durmak yok! 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu