Üstad Nuri Pakdil'den İbrahimi yürüyüş

Üstad Nuri Pakdil'den İbrahimi yürüyüş


Üstad Nuri Pakdil’in Kudüs seyahatinde dünkü durağı Kudüs’ün güneyinde bulunan El-Halil şehri oldu.

El-Halil’de Hz. İbrahim Camii’ni ve kabrini ziyaret ederek dua eden Pakdil, hem İngilizce hem Türkçe “Yaşasın İslam ideolojisi! Yaşasın Türkiye!” dedi.

TİKA’nın onur konuğu olarak Kudüs’te bulunan üstad Nuri Pakdil, seyahatinin üçüncü gününde 94 yılında 29 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan kanlı baskınla gündeme gelen ve o günden beri yarısı sinagoga dönüştürülen Hz. İbrahim Camii’ni ziyaret etti.
TİKA Başkanı Serdar Çam’ın ev sahipliğinde El-Halil’de bulunan “Eski Kent” i ve çarşıyı gezen üstad Pakdil, gördüğü Filistinli Müslümanlarla Arapça kardeşlik ve vahdet mesajları veren sohbetler etti.

"YAŞASIN İSLAM İDEOLOJİSİ"

Girişini İsrail’in demir kapılarla kapattığı ve iki adet güvenlik noktası yerleştirdiği ve Müslümanların kontrolden geçerek girdiği İbrahim Camii’nde iki vakit arası ziyarette bulunan üstad Pakdil, caminin içinde bulunan Hz. İbrahim’in kabrinde dua etti. Kabrin önünde önce İngilizce, sonra Türkçe “Yaşasın İslam ideolojisi! Yaşasın Türkiye!”dedi. 

"KUDÜS’Ü ÇOK SEVİYORUZ"

Hz. İbrahim’e Fatiha okuduğunu söyleyerek devam eden üstad Pakdil,“Nur içinde yatsın. Hz. İbrahim büyük peygamberimizdir. İbrahimi yürüyüş İslam ideolojisinin gerektirdiği dinçliği sağlamak için hepimize gereklidir. Tamamen bu amaçlıdır. Peygamber efendimiz Miraca çıkarken son ayak bastığı yer Kudüs’teki mübarek taştır. O taş da onunla miraca çıkmak istemiş, Efendimiz sen burada kal demiştir. Onun için biz Kudüs’ü çok seviyoruz. Kudüs’ü Allah korusun. Şu anda da El-Halil şehrinde Hz. İbrahim’in mezarı başındayız. Zaten ben her akşam bütün nebilerimize dua okuyorum. Bundan da büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu