Sağlık Bakanı' ndan  Önemli Domuz Gribi Açıklaması!

Sağlık Bakanı' ndan Önemli Domuz Gribi Açıklaması!


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu domuz gribiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Hastanelere ve polikliniklere müracaat sayısında bir durağanlaşma ve bir azalma sürecine girdiğimizi gözlemliyoruz” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, İstanbul’da katıldığı “Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü’nün Proje Finansman Sözleşmeleri İmza Töreni” sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Domuz gribiyle ilgili soru üzerine konuşan Bakan Müezzinoğlu, “Vaka sayısında bir artış olduğunu zaman zaman sizlerle paylaştık ve gerekli bilgilendirmeleri de neredeyse günlük denecek sıklıkla sizleri, kamuoyunu bilgilendirdik. Bundan sonraki süreçte de özellikle Çarşamba günleri haftalık değerlendirmeleri bakanlığımızın ilgili kurumu tarafından yapılacak. Hastanelere ve polikliniklere müracaat sayısında bir durağanlaşma ve bir azalma sürecine girdiğimizi gözlemliyoruz son günlerde. Bu anlamda sürecin durağanlaştığı ve iniş dönemine geldiğini değerlendiriyoruz. Bilim kurulumuz gerek sağlık kuruluşlarımızla alınması gereken tedbirlerle ilgili, gerekse kamuoyunu bilgilendirmekle ilgili devamlı çalışmalarını yapıyor” dedi.
Domuz gribinin ilaçla tedavisinin olmadığının bilinmesi gerektiğini kaydeden Müezzinoğlu, hijyenin birinci derecede dönemli olduğunu vurguladı. Özellikle çocuklar ve kronik hastalığı olanlar için uyarılarda bulunan Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Grip virüsünü aldığı, bu illa H1N1 virüsü olmayabilir ama ‘grip oldum’ şüphesini hissettiği andan itibaren de istirahatine, bol sulu gıda almasına ağırlık vermesini özellikle vatandaşlarımızdan arzu ediyoruz” diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu