Gümüşhane’de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

Gümüşhane’de Peygamber Sevgisi Salonlara Sığmadı

  • 21 Mart 2015 08:19


Gümüşhane’de İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gümüşhane Şubesi tarafından organize edilen ‘Peygamber Efendimizi Anma ve Anlama Gecesi’ düzenlendi. Etkinliğe ilgi fazla olunca onlarca

Gümüşhane’de İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gümüşhane Şubesi tarafından organize edilen ‘Peygamber Efendimizi Anma ve Anlama Gecesi’ düzenlendi. Etkinliğe ilgi fazla olunca onlarca kişi programı ayakta izlemek zorunda kaldı.
Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İHH Gümüşhane Şube Başkanı Selim Nas ve çok sayıda Gümüşhaneli katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İHH Gümüşhane Temsilcisi Selim Nas, 2008 yılında Gümüşhane’de faaliyetlere başladıklarını ve 2015 yılında daha kurumsal bir yapıya kavuştuklarını söyledi. Gümüşhane’de alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizi anma ve anlama programını düzenlemeye karar verdiklerini belirten Nas, katılımcılara teşekkür etti.
Türkiye Kur’an Okuma Birincisi Gümüşhaneli Mahmut Sağır’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra ilahi sanatçısı Esat Aydoğan, ilahilerini semazen gösterisi eşliğinde seslendirdi.
Programın son bölümünde ise ilahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatından emsal ve kıssadan hisselerle günümüz hoşgörü anlayışına ışık tutan açıklamalarda bulundu.
“TEKBİR GETİREREK KELLE KESENLER MÜSLÜMAN OLAMAZ”
İslam dininin ilk 4 halifesinden 3’ünün teröre kurban verildiğini kaydeden Döngeloğlu, son dönemde dünya genelinde bir İslamafobi algısı oluşturulduğunu belirterek, “Tekbir getirerek kelle kesenleri biz oradan tanırız” diyerek tepkisini ortaya koydu.
ÇAĞIN HASTALIĞI: KENDİNE TAPINMAK
Peygamber efendimizin hayatından kesitler aktaran Döngeloğlu, yaşadığımız devrin hastalığının “kendine tapınmak” olduğunu belirterek, “İnsanlar nefislerini putlaştırdı. İslam kendi hukukunu kendi elinde kurduğun bir din değildir. Bu kafada olanlar kendilerine bir baksınlar. Din bugün bizim şöhret ve servet kapımız olmuş. Hazreti Peygamber bize kul olarak çok güzel bir insan fotoğrafı bırakmıştır.” tespitinde bulundu.
“EŞİNİ DÖVENİN KAPISINDA TOPLANIP BAĞIRABİLİR MİSİNİZ?”
Kadına yönelik artan şiddet olaylarını da kendi üslubuyla eleştiren Döngeloğlu, “Allah’ın emri, Peygamber’in kavli ile aldığınız eşlerinize nasıl Peygamberin kafire bile söylemediklerini söylersiniz. İnsanlarımız eylem sırasında kahrolsun diye bağırıyorlar. Eşini döven adamın kapısında 10 bin kişi toplanıp bağırabilir misiniz?” diye konuştu.
Programın sonunda Vali Yavuz ve protokol üyeleri güzel ve etkileyici anlatımından dolayı Ömer Döngeloğlu ve diğer konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu