Şişli'de babadan oğula saltanat kurmuşlar

Şişli'de babadan oğula saltanat kurmuşlar


Başbakan Ahmet Davutoğlu Mersin'deki Ak Parti Kongresi'ne katıldı. CHP'li Mustafa Sarıgül'ün oğlunun istifasından sonra ortaya çıkan tartışmalara değinen Davutoğlu "Cumhuriyet Halk Partisi, cumhuriyetin partisi olduğunu iddia ediyor, ama Şişli'de meğer, Mustafa Sarıgül'den oğluna intikal eden bir saltanat kurmuşlar" şeklinde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Mersin'deki Ak Parti Kongresi'nde konuşuyor.  Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"Bütün Mersin'e selam olsun. Aziz Mersinliler, Mersin öylesine bizi temsil ederek, Anadolu'nun her türküsünü Mersin'de duyarsınız. Duaları bizi söyler, bütün Akdeniz'in türküleri bizi söyler. Mersin, hep Türkiye'dir, birlikte Türkiye'dir, Türkiye'nin aynasıdır."

"Baş verir, baş eğmeyiz"

"Mersin'in kurtuluşu mübarek olsun. Bir daha ne Mersin'de, bir daha istilacıların ayak izini görmeyeceğiz. Yurt dışında olup da Türkiye'yi tehdit etmeye çalışanların ayak izlerini görmeyeceğiz. Biz gerektiğinde Sarıkamış'a doğru yürür, soğukta donmayı göze alırız, baş verir baş eğmeyiz biz."

"1947'de vesayet rejimi kurmak isteyenler, demokrasinin altın harflerle bu ülkenin tarihine yazılması mücadelesini, Mersin'li analarımıza borçluyuz. Sizler, sandık namustur diyerek hiç bir zaman tek parti rejimine de izin vermediniz. Demokrasimize darbe vurmak isteyenlere karşı yeter, söz de karar da milletindir demeye hazır mısınız? Bizim Mersinlilerden istediğimiz budur."

"Biz emaneti milletten aldık"

"AK Parti, Türkiye'nin her yerinde olan yegane partidir. Sizden istediğimiz şey açık. Sizden söz istiyoruz, en az yüzde 50 alacağız Mersin'den. Sadece Aralık ayında vatanımızın kuzeyini güneyini, doğusunu batısını dolaştık. Geçen yıl tam biz burada sizlerle buluşurken MİT tırlarına operasyon yapan o kara zihniyet, dinleyecek. Bilsinler ki biz emaneti milletten aldık, son nefesimize kadar koruyacağız."

"Onlar sadece hizipçilik oynarlar"

"Cumhuriyet Halk Partisi, cumhuriyetin partisi olduğunu iddia ediyor, ama Şişli'de meğer, Mustafa Sarıgül'den oğluna intikal eden bir saltanat kurmuşlar. Şimdi bir CHP milletvekili çıkıp, Paralelle işbirliği yaparak hata yaptık, dedi. Bir bir dökülüyorlar. Bunlar her zaman güçlerini paralelden, darbeden aldılar. Şimdi de Şişli'de mafyadan güç alıyorlar. Onlar sadece kendi partilerinde hizipçilik oyunu oynarlar, başka birşey yapamazlar."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu