Sümeyye’nin sessiz çığlığı

Sümeyye’nin sessiz çığlığı


Suriye’de Esed rejiminin saldırılarında bombaların hedefi olan 5 yaşındaki Sümeyye Şehani tüm vücudu yanmış halde acil ameliyat bekliyor.

Suriye’de 4 yıldır süren iç savaş binlerce çocuğun hayatını kararttı ve karartmaya devam ediyor. Rejim güçlerinin sivillere yönelik attığı bombaların ortasında kalan Sümeyye Şehani’nin hayat hikâyesi yürek burkuyor. Halep'te ailesiyle birlikte oturan Sümeyye evlerine isabet eden bombaların hedefi oldu. 3 yaşındaki kızının ateşin ortasında kaldığını söyleyen baba Muhammed Şehani, “Kızımı alıp hastaneye nasıl götürdüm bilmiyorum” dedi. Halep’te Sümeyye’ye yapılan ilk müdahale küçük kızın hayatını kurtarırken, tek gözü ise görme yetisini kaybetti. Tüm vücudu yanan Sümeyye’nin acısı bununla da bitmedi. Halep’te yaşadığı şokun etkisiyle Sümeyye tam 2 yıldır tek kelime edemiyor.  
TEKRAR GÜLMESİ İÇİN
Suriye’de yaşadıkları acılara dayanamayıp 2 sene önce Türkiye’ye gelen 9 nüfuslu Şehani ailesi önce Gaziantep'e ardından da Ankara’ya göç etti. Yaklaşık 2 yıldır Ankara’da yaşam savaşı veren aile, önceki gün İstanbul’a gelerek burada yaşamaya başladı. Sümeyye’nin anne ve babası ise kızlarının ameliyat olmasının tek istekleri olduğunu söyledi. Baba Şehani, “Maddi yardım beklemiyoruz. Kızımın acil ameliyatolması gerekiyor. Onun tekrar gülmesi için düzelmesi lazım” dedi.

Kızımın yüzü gülsün

Halep’te yaşadığı şokun etkisiyle 2 yıldır konuşmayan Sümeyye’nin Halep’te geçirdiği tedavi masrafları 30 bin TL tutmuş. Sümeyye’nin babası Muhammed Şehani, tüm birikimlerini Sümeyye’nin tedavisi için harcadıklarını ve tek isteklerinin kızlarının yüzünün gülmesi için ameliyat olması olduğunu söyledi. 

Barakaya misafir olarak geldiler

Önceki gün Ankara’dan İstanbul’a gelen aile burada adeta bir barakaya misafir oldu. Muhammed Şehani’nin yeğeni 2 senedir İstanbul’da yaşıyor. Ankara’dan göç etmeye karar veren Şehani ailesi ise kalacak yerleri olmadığı için Eminönü’nden Küçük Pazar civarında bulunan yeğeninin barakasına misafir oldu. Tek göz barakada şu an yaklaşık 15 kişi yaşamaya çalışıyor. Akrabalarının desteği ile barakaya sığınan Şehani ailesi, kalabilecekleri bir yuva bekliyor. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu