Başbakan Edirne'den müjdeyi verdi

Başbakan Edirne'den müjdeyi verdi


Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda büyükşehir yasası nedeniyle mağdur olan belediyelere müjde verdi. Çözüm sürecinde kararlılık vurgusu yapan Davutoğlu Şişli Belediyesi'nde yaşananlar üzerinden Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Davutoğlu "Kılıçdaroğlu'na çağrı yapıyorum büyük düşün bari Şişli ölçeğinde düşün orayı bir çöz sonra gel" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Büyükşehir belediyelerimize bağlı kuruluşlara, il ve ilçe belediyelerimize genel bütçeden gönderilen paydan 6 ay boyunca kesinti yapılmaması kararı alınmıştır" ifadelerini kullandı.

"Kamu düzeninden taviz verilemez"

Başbakan Davutoğlu, 6-7 Ekim olaylarından iki önemli sonuç çıkardıklarını belirterek, "Bir, hiçbir suretle kamu düzeninden taviz verilemez. Kamu düzeninden taviz verildiği zaman çözüm süreci de işlemez hale gelir. Onun için şu anda Meclisimizde olan iç güvenlik reformu ve özgürlüklerin korunması paketini hazırladık. Edirne'den Hakkari'ye kadar Türkiye'nin her bir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilecektir, edilmiştir ve korunmaya devam edilecektir" şeklinde konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili, "Olumlu yönde gelişmelerin olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu,  "Hep beraber bunları inşallah takip ederek, bu süreci hayırlısıyla bir daha ülkemizin hiçbir köşesinde, hiçbir annenin ağlamaması, hiçbir ocağa evlat acısı düşmemesi için kararlılıkla bu yolu sürdüreceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Vatandaşlarımız Edirne'de nasıl dükkanlarını güvenle açıyorlarsa, duayla açıyorlarsa, başlarına herhangi bir şeyin gelmeyeceğine eminlerse, bu emniyeti ve güveni Hakkari'de de Van'da da Diyarbakır'da da Bitlis'te de ülkenin her bir köşesinde sağlayacağız. Bu emniyeti tehdit edenlere karşı da hiçbir şekilde herhangi bir müsamaha gösterilmeyecek. Bu konuda hükümetimizin kararlılığı kesindir" ifadelerini kullandı.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye'nin G 20 dönem başkanlığını devr aldığını hatırlatan Davutoğlu "Tarihimize baksınlar son 200 yıla baksınlar hiçbir 10 yıllık dönemde bu derece adımlar atılmamıştır. Bunu millete ve Allah'a hesap vereceğimize borçluyuz. Bizim için mesai saati diye birşey yok mesai saatini unutacaksınız. Başka türlü açılan farkları kapatmamızın imkanı yok makamları rahatça işgal ettikleri için uydukları için şimdi onların telafisini yapıyoruz. Durmak yok yola devam sloganı bunun için üretildi. Önce dokuz sonra yedi paketi ilan ettik önümüzdeki hafta kalan paketleri ilan edeceğiz. Büyük bir dönüşüm hamlesini başlatıyoruz. Aralık ayından başlamak üzere 15 öğretmen ataması müjdesi sonrasında bedelli askerlik uygulaması hayata geçirildi. Özellikle aileye destek anlamında geniş çaplı bir çalışma içerisindeyiz. Üçüncü bir alan olarak dışpolitika atılımıdır. Birçok ülke lideri Türkiye'ye geldi" dedi. Davutoğlu konuşmasına Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek devam etti.

Kılıçdaroğlu büyük düşün

Davutoğlu "Ben Kılıçdaroğlu'na birçok kere söylediğim, yaptığım çağrıyı buradan da yapıyorum: Biraz büyük düşün. Büyük düşünmek zor ama bari Şişli ölçeğinde düşün. Bırak Türkiye ölçeğini, bırak dünya ölçeğini bari Şişli ölçeğinde düşün. Bir ilçe ölçeğinde orayı bir çöz, sonra gel karşımıza konuş. Şişli'de hanedanlık kurulmuş gibi. Olabilecek bütün hastalıklar belediyede yaşanıyor biz demedik birbirleri hakkında konuşuyorlar biz sadece rivayet ediyoruz. Bütün bu hastalıklar Şişli'de yaşanırken Kılıçdaroğlu büyükşehirleri nasıl idare ediyorsak Türkiye'yi öyle idare ederiz demişti Allah korusun. Biz yeni Türkiye derken bu hastalıkların bir daha olmayacağı Türkiye'den bahsediyoruz. Onurlu Türkiye'den bahsediyoruz. Türkiye'nin heryerinde konuşabilen bir hareketten bahsediyoruz" dedi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu