Akdoğan Tren Rayına Oturdu

Akdoğan Tren Rayına Oturdu


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 6-7 ekim olayları ile kesintiye uğrayan çözüm süreci hakkında konuştu. Akdoğan: Tren tekrar rayına oturmuştur dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Tren rayına tekrar oturmuştur. Hızını, samimi şekilde yol yürüme iradesine sahip olmaları ve demokratik çözüme inanmaları belirleyecektir diyerek çözüm sürecinde gelinen noktayı değerlendirdi.

Çözüm sürecinde zorluklara rağmen sabırla yol yürümek gerektiğini vurgulayan Akdoğan, Toplumsal umudu kırmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Umudu kıran kaybeder. Dış dinamikler ve örgütün yapısı-zihniyeti işi zorlaştırıyor olabilir. Süreçte kararlılık, cesaret,samimiyet ve dürüstlük büyük önem taşıyor dedi.

6-7 Eylül olaylarının süreci tahrip ettiğini hatırlatan Akdoğan,Gelinen noktada hala silahı, terörü ve öldürmeyi gerekli gibi görenler habis ve hastalıklı bir zihniyeti yansıtırlar. Öldürmenin gerekçesi olamaz. Devletin yaptıkları ve yapmadıkları hep tartışma konusu olmuştur. Devlet de o günkü devlet değildir. Ne o gün devlet adına yapılan yanlışlar bugün yapılmaktadır ne de devlet hak ve özgürlükler bağlamında yapması gerekenleri yapmayan bir siyasi tutuma sahiptir şeklinde konuştu.

Kamu düzeninin vazgeçilemez olduğuna dikkat çeken Akdoğan şöyle konuştu;
 

Süreçte daha fazla ağırlık vereceğimiz iki parametre var. Birincisi, bölgedeki tüm sivil toplum örgütlerinin, kanaat önderlerinin , parti ve örgütlü yapıların daha fazla muhatap haline getirilmesidir. İkincisi, bölge halkının örgütün baskısı altında bırakılmaması ve süreci kırılgan hale getiren illegal eylemlere geçit verilmemesi için kamu düzeni konusunda ilave tedbirler ve daha etkin bir politika izlenmesidir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu