Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu

Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu


Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı'nın kurucuları arasında bulunduğu Elektronik Demokrasi Partisi'nin (e-Parti) kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına verildi.

e-Parti kurucuları arasında bulunan Halıcı, yaptığı açıklamada, partinin kuruluş dilekçesini  İçişleri Bakanlığı'na verdiklerini ve 'alındı' belgesini de aldıklarını söyledi. 

Halıcı, e-Parti'nin temel ilkelerinin ve önceliklerinin internet ortamında duyurulmaya başlandığını ve yurttaşlardan partinin kuruluşunun büyük ilgi gördüğünü belirtti. 

Tüzük, program ve partinin seçimlere yönelik vaatlerinin yurttaşlarla birlikte çoğulcu demokrasi felsefesiyle sürdürüleceğini kaydeden Halıcı, partinin bütün insanlara hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Kurucu üyelerinin listesini TBMM'de açıklayacaklarını belirten Halıcı, şöyle devam etti:

Çoğunluğu genç olan, teknolojiye ilgi duyan, elektronik dünyada varlıklarını sürdürmeyi iyi bilen arkadaşlarımızdan kurulu bir ekip. Ama bu başlangıç, diğer partilerden farklı olarak her aşamada bütün siyasi süreçlerimizi yurttaşlarımıza açmış dolayısıyla herkes aday olabilir. Aday adayı olabilir, herkesin seçimi de sadece tepeden inme, sadece genel başkanların belli yöneticilerin dudakları arasında olmayan bütün üyelerin oy kullanarak demokratik bir biçimde adaylar oluşacak. Milletvekilleri, yerel yönetim adayları da böyle olacak.

Halıcı, seçim diye acil bir telaşlarının olmadığını belirterek, Partiler doğal olarak seçime girmeyi birinci hedef olarak görüyorlar. Biz idealimizde olan yurttaşların da idealinde olacağına inandığımız bir parti kurduk, yurttaşlarımızın katkısıyla da çok hızlı gelişeceğini görüyoruz. Dolayısıyla seçim diye bir telaşımız yok. Zaten seçim takvimi çok kısıtlı diye konuştu. 

Halıcı, sadece sanal ortamda değil, insanlarla birebir temas kurarak, partilerinin vizyonu doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Cumhurbaşkanlığı hesabından Macron'a ince mesaj
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İspanyol polisi Katalan hükümet binasına baskın yaptı

Hava Durumu

33°
Detaylı Hava Raporu