Çankaya Köşk'ünde Bir İlk

Çankaya Köşk'ünde Bir İlk


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel yerine Başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül’ün ev sahipliğinde Çankaya Köşkü’nde resepsiyon verilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkomutan sıfatıyla ilk kez geçen sene vereceği ancak kulak rahatsızlığı sebebiyle iptal edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu, bu yıl gerçekleştirilecek. Çankaya Köşkü’nde verilecek olan 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna komuta kademesi eşleriyle tam kadro katılacak.Çankaya Köşkü bu yıl bir ilke hazırlanıyor. Geçen yıl Çankaya Köşkü’nde ilk kez başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün vereceği 30 Ağustos resepsiyonu, kulak rahatsızlığı nedeniyle iptal edilmişti. Her yıl Genelkurmay Başkanı tarafından verilen 30 Ağustos resepsiyonu bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü’nde başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Komuta kademesi, 2007 yılından bu yana ikinci kez Cumhurbaşkanlığı'nda verilen eşli resepsiyona katılacak. Türban hassasiyeti nedeniyle geçmiş yıllarda Köşk tarafından verilen resepsiyonlara asker katılmıyordu. Ancak bu geleneğe, geçtiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda son verilmiş; komuta kademesi, 6 yıl aradan sonra Köşk tarafından verilen 29 Ekim resepsiyonuna eşleriyle birlikte katılmıştı. Askerin ikinci kez Köşk'e çıkacağı resepsiyona Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da eşiyle birlikte katılımı bekleniyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini bu yıl yine Cumhurbaşkanı Gül kabul edecek, ancak tebrikat adresi değişecek. 2011'de ilk kez Başkomutan olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Karargahı'nda tebrikleri kabul etti. Bu yılki tebrikleri de yine Başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Gül kabul edecek. Ancak tebrikler bu kez Genelkurmay Karargahı'nda değil, Çankaya Köşkü'nde alınacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Myanmar hükümeti soykırımdan suçlu bulundu
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu