İsrail Devlet Sitelerine Siber Saldırı

İsrail Devlet Sitelerine Siber Saldırı


İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya acımasız şekilde saldırmasının ardından tüm Müslüman dünyası ayağa kalktı. Bir tepki de sanal dünyadan "Cyber-Warrior Akıncılar " adlı türk hacker grubundan geldi.

İsrail güvenlik güçlerinin, 7 kasım günü sabah saatlerinde yaklaşık 100 Yahudi’yi Aksa’nın ağlama duvarına bakan Megaribe kapısından içeriye almasına tepki gösteren Filistinliler, İsrail askerleri tarafından saldırıya uğramıştı. İnternete düşen görüntülerde İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın mihrabını tahrip edip Kuran-ı Kerimlerin yerlere atıldığı görüntülenmişti. Bu olay tüm Müslüman Dünyasında İsrail’in sert şekilde lanetlenmesiyle sonuçlandı. Bir tepki de sanal dünyadan geldi. Kendilerini Cyber-Warrior Akıncılar olarak tanıtan türk hack grubu İsrail topraklarının üçte birine tekabül eden Celile Bölgesine ait devlet siteleri başta olmak üzere, TV, spor gazetesi, özel güvenlik, yazılım ve 4G Telekomünikasyon Şirketinin aralarında bulunduğu yüzlerce siteyi çökertip bir de sitelerin ana sayfasına mesaj koydu.

Akıncılar grubu ingilizce ve türkçe olarak sitelere yerleştirdiği mesajlarda; "Oluk oluk kan aksa kurtulacak El Aksa Sınırın arkasındaki çocuklar, (Onların) Taşları roket gibidir!! Hayber’i (hatırla) Ey Siyonist!! Muhammed(S.A.v.)"in ordusu geri dönecek! İntifada ile.. intifada ile! Biz Osmanlı"yız Biz Akıncılar"ız Biz Türkiye"yiz" ifadelerine yer verdi.

Akıncılar Grubu twitter hesaplarında şu açıklamayı yaptılar: "İsrail Terör Örgütünün; Mescid-i AKSA’da Ezan-ı Şerife yaptığı saygısızlığı AKINCILAR olarak protesto ediyoruz..İsrail Terör örgütüne ait devlet, kuruluş, şirket sitelerinde; Ezan-ı Şerifi dinletmemizi nasip eden Allah’ Hamd olsun. Barbar devlet İsrail’in Filistinli Müslümanları katletmesi yetmemiş gibi,bir de Kutsal değerlerimize yaptıkları saygısızlık cevapsız kalmadı. İsrailin bütün sitelerini hedefe koyduk. Barbar devlet İsrail istediği kadar güvenlik önlemlerini alsın, biz Cyber Warrior Akıncılar olarak yinede saldırılarımıza devam edeceğiz." Dediler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doktorundan Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin flaş açıklama
Türkiye
İstanbul'u korkutan iddia için açıklama geldi
Dünya
Hamas'tan İran'a 'sürpriz' ziyaret

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu