Bayram tatili kaza bilançosu

Bayram tatili kaza bilançosu


Emniyet Genel Müdürlüğü bayram tatili bilançosunu açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Ramazan Bayramı tatili süresince Trafik Güvenliği Tedbirleri ve Kaza İstatistikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada, alınan trafik tedbirleri ile ölümlü kaza sayısında yüzde 12,9, ölü sayısında yüzde 11.3 azalma yaşandığı kaydedildi.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Ramazan Bayramı tatili öncesi, tatil süresi ve sonrasında kara yollarımız da vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla; ülke genelinde İl Emniyet Müdürlüklerimiz trafik birimlerince şehir içi ve şehir dışı kara yolu güzergahlarında 17.567 denetim personeli, 3.226 ekip ve 979 yaya görevlisi ile denetim hizmeti yapılmıştır. Ayrıca, merkezden trafik kuruluşlarımızın planlamış ve almış oldukları trafik tedbirlerini yerinde görmek amacıyla; 16 sivil ekip 40 personel ve sivil olarak otobüslere binmek suretiyle 26 personel ile trafik durumunu ve kural ihlali yapan yol kullanıcılarını havadan izlemek ve denetlemek amacıyla Havacılık Dairesi Başkanlığı'na ait 3 helikopter ve 6 personel görevlendirilmiştir."Açıklamada, Ramazan Bayramı tatili süresinin aynı olduğu (5 gün) 2010 yılı ile 2013 yılı trafik kazaları karşılaştırıldığında; 2010 yılında 70 ölümlü kazada 97 kişi hayatını kaybetmişken, 2013 yılında 61 ölümlü kazada 86 kişi hayatını kaybetmiş, ölümlü kaza sayısında yüzde 12.9, ölü sayısında yüzde 11.3 azalma meydana geldiği belirtildi.2012 yılı Ramazan Bayramı tatili (4 gün) ile 2013 yılı Ramazan Bayramı tatilinde (5 gün) meydana gelen trafik kazalarının gün başına düşen kaza ve ölü sayısının karşılaştırılmasında ise; 1 güne düşen ölümlü kaza sayısı 2012 yılında 14 iken 2013 yılında 12’ye, ölü sayısının 19’dan 17’ye düştüğü, 1 güne düşen kaza sayısında yüzde 14, ölü sayısında yüzde 11 azalma olduğu görüldü. Açıklamada, "Yukarıdaki istatistiklerden de anlaşıldığı gibi, 2013 yılı Ramazan Bayramı tatili süresince Bakanlığımızca alınan trafik tedbirlerinin yararlı olduğu, ülke genelinde ölümlü kaza ve ölü sayılarında yeterli görülmemekle birlikte azalma meydana geldiği görülmüştür“ ifadeleri kullanıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu