Sinagog değil siyonist merkez hedeflendi!

Sinagog değil siyonist merkez hedeflendi!


Kudüs'e bu sabah gerçekleşen silahlı eyleminin hedefi sinagog değil. İsrail'in iddiası büyük bir yalan. Saldırının hedefinde olan kuruluşun adı Yahudi Çalışma Enstitüsü. Siyonist kuruluşun amacı ise; Yahudi yerleşimcileri örgütlemek ve finanse etmek.

Filistin'in Kudüs kentinde bu sabah gerçekleşen silahlı eylemle ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Filistinli militanların silahlı eyleminin hedefi iddia edildiği gibi bir sinagog değil. Eylemin hedefinde olan kuruluş bir siyonist faaliyetler merkezi.

Lübnan'da yaşayan Filistinli bir yetkiliden alınan bilgiye göre; bu sabah Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) militanların gerçekleştirdiği silahlı eylemin hedefi; İsrail'in Kudüs işgalinde görevlendirilen Yahudi yerleşimcileri finanse eden ve siyonist propaganda merkezi haline dönüştürülen "Yahudi Çalışma Enstitüsü" isimli bir kuruluş.

'İSRAİL'İN SİYONİST PROPAGANDA MERKEZİ'

Alınan bilgiye göre; Deyr Yassin bölgesinde bulunan Yahudi Çalışma Enstitüsü isimli kuruluş, Filistin topraklarını işgal eden ve katliamlar gerçekleştiren İsrail devletine bağlı bir çalışma enstitüsü. Siyonist kuruluşun asli görevi ise İsrail devletinin doğrudan askerler eliyle Filistin topraklarına yönelik saldırılarının dışında, Yahudi yerleşimcileri örgütlemek ve finanse etmek.

Kuruluşun bulunduğu Deyr Yassin bölgesi, Kudüs'ün işgali döneminde Filistinlilerin ilk katledildiği bölge olarak biliniyor.

FHKC militanları tarafından hedef alınan Yahudi Çalışma Enstitüsü'nün kompleks bir bina olduğu, eylem sonrasında İsrail devletinin bu gerçeği gizlemeye çalışmak için siyonist kuruluşun içinde yer alan sinagogun hedef alındığı iddiasını ortaya attığı kaydedildi.

Bugün sabah yapılan eylemle ilgili konuşan Lübnanlı yetkili "Hedef alınan yer, bir dini kurum değil. İsrail devletinin siyonist propaganda merkezlerinden biri" diye konuştu.

ÖLDÜRÜLENLER İŞGALCİ

Filistinli militanlar tarafından öldürülen İsraillilerden Baş haham Shmuel Goldberg'in siyonist propagandayı teşfik eden ve Kudüs'teki Filistinlileri oradan çıkarmayı hedefleyen İsrail kampanyasını örgütleyen kişi olduğu kaydedildi.

Öldürülen hahamlardan birinin ise Kudüs'teki Mescidi Aksa çevresini işgal etmekle görevlendirilen yerleşimcileri finanse ettiği ve lojistik sağladığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; Eylemde öldürülen üçüncü haham ise Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın yakılarak öldürülmesi ile bağlantılı. Hahamın, Ebu Hudayr'ı öldüren saldırganlardan birinin babası olduğu ve bölgede siyonist faaliyetler sürdürdüğü bildirildi.

Kaynak: ETHA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Ömer Çelik'ten 'referandum' açıklaması
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Alman basını: Hükümet kurulmazsa Merkel'in sonu olur

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu